Gabča Koukalová
Foto: biatlon.cz

Gabriela Koukalová slaví STŘÍBRO z poslední stíhačky sezóny!

Gabča Koukalová

Gabriela Koukalová v poslední stíhačce sezóny vybojovala STŘÍBRNOU medaili. Veronika Vítková Závod start cíl předvedla Finka Mari Laukkanen a připsala si druhé vítězství v rámci Světového poháru.Laura Dahlmeier slaví zisk malého křišťálového glóbu.

Do posledního stíhacího závodu letošní sezóny vyrazila čerstvá držitelka malého křišťálového glóbu za sprint Gabriela Koukalová s číslem 4 a ztrátou 37 vteřin na první Finku Mari Laukkanen, která má za sebou životní závod. O čtyři vteřiny za ní vyběhla na trať Veronika Vítková, která má za sebou nejlepší závod sezóny. Koukalová brzy pustila před sebe kamarádku a kolegyni Veronikou Vítkovou. Gabriela začala závod podobně jako včera, běžecky to nebylo úplně optimální a nechala se táhnout právě Verčou. Ztráta obou závodnic byla téměř konstantní na Mari Laukkanen.  Oproti včerejšku se vítr maličko zmírnil, na střelnici přijela Koukalová jako první. A Gabče se střelecky dařilo a polepšila si na třetí místo, pár vteřin za druhou Braisaz. Veronika Vítková bohužel nenapodobila svou kolegyni a musela koružit nepopulárních 150 metrů navíc, naštěstí chybovalo se i okolo - při odjezdu ze střelnice figurovala na šestém místě se ztrátou přes jednu minutu. Koukalová se v druhém běžeckém okruhu spojila s Francouzkou Braisaz, jejich ztráta stále zůstávala kolem 36 vteřin. Při druhé střelbě Koukalová setrvala na stavu 37 vteřin, na rozdíl od Francouzky se vyhla trestnému kolu a posunula se na stříbrnou pozici. Stejný výkon předvedla i Veronika Vítková a uhájila své průběžné šesté místo. Na trati musela odolávat tlaku Slovenky Fialkové a Rusky Iriny Starykh. Gabriela Koukalová při střelbě ve stoje pořádně napínala, s poslední ránou si dala pořádně záležet, naštěstí náboj našel svůj cíl a Gabča s stále držela druhé místo. Veronika Vítková znovu musela kroužit 150 metrů navíc, i nadále ale setrvávala v elitní desítce na průběžném devátém místě. Závěrečná střelba se Koukalové povedla bravurně. Rychlou střelbou dokázala zmenšit náskok Finky, která musela na trestné kolo, na 13 vteřin. Veronika Vítková na čtvrté střelecké zastávce zvýšila celkový počet chyb na 3. I nadále se udržela v elitní desítce na osmém místě, jenže za ní figurovaly Kaisa Mäkäräinen a Laura Dahlmeier. Koukalová zabírala co, to šlo a její ztráta se tenčila, nakonec na Laukkanen nestačila a poslední metry si  užívala.  Z poslední stíhačky sezóny si odnese STŘÍBRNOU medaili. Veronika Vítková dorazila do cíle na skvělém DESÁTÉM místě.

Třetí Češka v závodě Lucie Charvátová vystartovala jako dvaatřicátá s téměř dvouminutovou ztrátou na první Finku. Lucie sice při první střelbě nechala jeden nesestřelený terč, přesto zaznamenala mírný posun na 31. místo. Bohužel druhá ležka se Lucce nepovedla, na svůj účet přidala další dvě chyby a propadla se pořadím. Ani třetí střelba čistý zápis Charvátové nepřinesla, česká reprezentantka musela stejně jako Vítková kroužit jedno trestné kolo. Při odjezdu ze střelnice jí patřilo 40. místo. Při poslední střelbě připsala Charvátová další trestné kolo. Lucie dnes předvedla z celého startovního pole nejrychlejší střelbu. A ani v cíli to nebyl žádný propadák, Charvátová navzdory pěti chybám vybojovala 33. msíto.

Výsledky

1. Mari Laukkanen (FIN) 29:33,3 min (1)

2. Gabriela Koukalová (CZE) +26,5 s (0)

3. Justine Braisaz (FRA) +1:01,4 min (4)

.

10. Veronika Vítková (CZE) +1:55,7 min (3)

33. Lucie Charvátová (CZE) +3:40,5 min (5)

164 0