Martin Fuksa se raduje z vítězství v prvním závodu SP 2017
Foto: kanoe.cz

Fuksa bere další vítězství ve světovém poháru! Medaile bere i deblkajak

Martin Fuksa se raduje z vítězství v prvním závodu SP 2017

Martin Fuksa i nadále ukazuje, že se na letošní sezónu připravil více než skvěle. Po dvou vítězstvích v Montamonu bere další cenné prvenství.

Martin Fuksa je na záčátku letošní sezóny opravdu pořádně našlápnutý! Po dvou triumfech v Montafonu bere další zlato, tentokrát v maďarském Szegedu! 

Ve finále na trati C1 1.000 metrů se brzy po startu dostal do čela, kam již během závodu nikoho nepustil. I když na něj v druhé polovině dotíral Brazilec Dos Santos, Fuksa nepovoloval ze svého tempa a dojel si tak již pro třetí zlatou medaili v letošním ročníku závodů světového poháru. 

Josef Dostál se intenzivně připravoval na novou sezónu a proto vynechal úvodní podnik SP. V maďarském Szegedu chtěl útočit na podium, což se mu nepovedlo. Na kilometrové trati dojel na šesté pozici. Zklamání ale nevykazoval a přiznal, že se na něm projevila únava z náročného tréninku.

Skvělého úspěchu naopak dosáhl deblkajak ve složení Jakub Špicar a Daniel Havel. Ve finále útočili na pódium ze třetí dráhy a to nakonec vybojovali. Na úvod kilometrové trati se na chvíli objevili v čele. Ve zbytku závodu se ale před ně dostaly dvě posádky. Oni však nemuseli smutnit, jelikož jejich čerstvá spolupráce jim přinesla trochu nečekané bronzové medaile.

Ve finále se představila také česká singl kanoistka Jana Ježová, která dokončila závod na osmé pozici.

91 0