Michal Šlesingr
Foto: Facebook: Český biatlon

Fourcade znovu první, nejlepší z Čechů 24. Michal Šlesingr

Michal Šlesingr

Pro další vítězství si dojel suverénní Martin Fourcade, který na střelnici ani jednou nechyboval. Nejlepší z Čechů dnes byl Michal Krčmář, jenž do cíle dorazil na 24. místě.

Jako první se na trať z Čechů vydal s číslem 19 Tomáš Krupčík, který má za sebou životní závod. Dnešní stíhačku nezahájil špatně. První pětici terčů vybílil za 25 vteřin a hlavně čistě. Běžecky to sice nebylo nejlepší, ale Krupčík se stále držel na průběžném 23. místě. A na střelnici opět řádil a zapsal nulu. Vypadalo to na další parádní závod pro Tomáše Krupčíka. Na stojce sice chyboval, stále se však udržel mezi třicítkou nejlepších, konkrétně na 25. místě. Čtvrtá střelba pro českého reprezentanta znamenala 150 metrů navíc, když minul poslední terč. Do cíle dorazil Krupčík na 27. místě.

S číslem 24 a ztrátou jedné minuty třiatřiceti vteřin vyrazil na trať Michal Šlesingr. Hned v prvním úvodním kole se snažil vylepšit svoji pozici a brzy se přiblížil těsně k první dvacítce. První střelbu v leže zahájil dobře, ale bohužel poslední rána šla mimo. Stále se však udržel mezi nejlepší třicítkou. Při druhé ležce napodobil Krupčíka, taky on zapsal nulu a posunul se pořadím vzhůru. První stojku zvládnul Šlesingr bravurně a ze střelnice odjížděl na 18. místě. Závěrečnou položku zahájil Michal dobře, ale poslední rána šla bohužel mimo. V cíli z toho bylo konečná 24. pozice.

Adam Václavík rozjel závod s číslem 43. Bohužel hned na úvodní zastávce na střelnici si připsal dvě chyby. Dalších 150 metrů připsal i při druhé střelecké zastávce. Pro českého reprezentanta to nevypadalo optimálně. Václavík běžel téměř na chvostu startovního pole na 57. místě. A na stojce to bylo pro českého závodníka ještě smutnější. Hned tři terče zůstaly nesestřeleny a pro Václavíka to znamenal propad na samý chvost startovního pole. Dneska to střelecky Adamovi vůbec nechutnalo, ani na poslední zastávce se nevyvaroval dvou chyb a do cíle dorazil na posledním místě.

Michal Krčmář startoval z Čechů nejpozději. Jeho ztráta na prvníhi Eberharda činila přes dvě minuty. Na první ležce jednou minul a musel kroužit. Útok na lepší pozice si lehce zkomplikoval, ale před ním stále byla ještě většina závodu. Druhá položka se Čechům podařila. Krčmář zapsal třetí českou nulu a přiblížil se bodovaným pozicím. Jenže pak přišly hned dvě chyby a propad pořadím mimo dosah bodovaných pozic na 51. místo. Poslední rána závěrečné položky byla dnes pro české závodníky zakletá, stejně jako před ním Šlesingr a Krupčík i on netrefil a musel kroužit. Do cíle dojel v poli poražených na 51. místě.

Výsledky

1. Martin Fourcade (FRA) 31:24,2 min (0)

2. Anton Shipulin (RUS) +34,5 s (0)

3. Julian Eberhard (AUS) +36,7 s (3)

.

24. Michal Šlesingr (CZE) +2:08,4 min (2)

27. Tomáš Krupčík (CZE) +2:26,6 min (2)

51. Michal Krčmář (CZE) +4:39,0 min (4)

58. Adam Václavík (CZE) +6:09,3 min (8)

113 2