Liga mistrů: Sparta nakonec nenapodobila Plzeň a končí!

FANTAZIE! Sparta i s velkou marodkou porazila věhlasný Southampton a postupuje dál!

Velmi překvapivý výsledek přinesl pátý zápas skupinové fáze evropské ligy mezi Spartou Prahou a anglickým Southamptonem. Hosté v úvodním zápase na domácí půdě vyhráli jednoznačně 3:0 a byli považováni za favority i na Letné. Pražané ovšem předvedli heroický výkon vyšperkovaný perfektní defensivou, který jim přinesl fantastické vítězství a předčasné oslavy postupu.

Sparťané vstoupili do utkání překvapivě dobře, když se už v 11. minutě prosadil po Dočkalově centru Costa. Nadcházející chvíle v prvním poločase přinesly soustavný tlak hostujícího celku. Ten měl 74% držení míče a na střely dominoval v poměru 8:1. Gólu se ovšem svěřenci Clauda Puela v první půli nedočkali.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky už nastoupila úplně jiná Sparta, která navíc těžila z jednobrankového náskoku v zádech. Hrála přímočarý fotbal a nastřelila 2x brankovou konstrukci. Až v závěru utkání přebral Southampton iniciativu, to už ale bylo pozdě. Na krev bojující sparťané podporovaní téměř vyprodaným stadionem ubránili skromný náskok a mohli začít slavit velký úspěch. I letos totiž postupují do závěrečných bojů evropské ligy! V náročné skupině si navíc už nyní předčasně zajistila překvapivé vítězství.

Sparta Praha 1:0 Southampton

Branky: 11' Costa

Autor: Michal Podrazil