Český biatlonista Michal Krčmář
Foto: www.facebook.com/mkrcmar23

Fantastický závod Michala Krčmáře! Bimbo vybojoval BRONZOVOU medaili!

Český biatlonista Michal Krčmář

Češi nastupovali na start s chutí zapomenout na nevydařený páteční sprint. Celé startovní pole se muselo vyrovnávat s hustým a vydatným sněžením, které nepolevovalo. Nebylo proto divu, že nikdo nechtěl razit novou stopu a všichni se snažili držet dráhy, kterou razil Martin Fourcade. Fantastický závod dnes předvedl Michal Krčmář, když na střelnici neudělal ani jednu chybu a v cíli byl na fantastickém třetím místě! A být trať o několik set metrů delší, kdo ví zda by to nebylo dokonce druhé místo!

Michal Krčmář dopadl ve sprintu z Čechů nejlépe, i přes slabší běh obsadil devětadvacáté místo. Hned od začátku se snažil drát dopředu a pomalu stoupal pořadím. První střelbu zvládl čistě a pořadím poskočil na skvělé 13. místo, které si udržel i při přijetí na druhou ležku. Pak znovu předvedl čistou střelbu a odjížděl na 12. místě, elitní desítku na dosah. Jeho běh se od pátečního sprintu zlepšil a brzo se probojoval do Top 10. Michalovi stíhačky prostě svědčí! Ani na třetí střelecké zastávce nechyboval a usadil se na sedmé pozici! Ani poslední terče neminul a v posledních stovkách metrů dotáhl a předběhl Rusa Šipulina a vybojoval TŘETÍ místo! Pro Michala Krčmáře je to první kariérní pódium!

Adam Václavík hned na prvním stavu chyboval a musel jet kroužit 150 metrů. Po vyjetí se držel na 45. místě. I na druhé a třetí střelbě minul jeden terč a v celkovém pořadí jel na 43. místě. Posledních pět terčů si Adam už pohlídal a bojoval o body! V cíli obsadil poslední bodované místo, ale pro mladého biatlonistu je to skvělý výsledek!

Ondřej Moravec napodobil na první zastávce výkon Krčmáře a díky čisté střelbě si polepšil na 39. pozici. Ondra sice předváděl vyrovnaný běh, ale na střelnici netrefil jeden terč. Bohužel ani pak svoje umístění nevylepšil. Český biatlonista udělal hned dvě chyby a propadal se pořadím. Na další běžecký úsek vybíhal na posledním bodovaném místě (40. místo). I tentokrát udělal Ondra jednu minelu a musel na trestné kolo. V cíli z toho nakonec bylo 37. místo, což bylo polepšení oproti sprintu.

Martin Fourcade dnes závod pořádně zdramatizoval! Na druhé střelecké položce v leže dostatečně nereagoval na změnu větru a musel kroužit hned 300 metrů navíc! I tak si ale udržel první místo. Jeho běh pro mnohé překvapivě nepatřil mezi nejrychlejší, i když to bylo zaviněno tím, že musel razit stopu, což ho výrazně zpomalovalo. Na stojce ovšem znovu chyboval a pustil před sebe Nora Emila Hegle Svendsena. Posledních pět terčů však skolil a jel si pro další vítězství.

Michal Krčmář na pódiu Zdroj: screenshot- přímý přenos

Výsledky

1. Martin Fourcade (FRA) 33:57.5min (3)

2. Emil Hegle Svendsen (NOR) +18.3 s (0)

3. Michal Krčmář (CZE) +19.5 s (0)

.

37. Ondřej Moravec (CZE) +2:42.0 min (4)

40. Adam Václavík (CZE) +3:06.1 min (3)

498 1592