Trofej pro vítěze FA Cupu

FA CUP: Většina týmů Premier League nezaváhala, Liverpool čeká opakovaný zápas.

Pro tento víkend si dala Premier League oddych, na řadu tak přišel tradiční FA Cup. Do 3. kola nejstarší klubové soutěžě vstoupily už i týmy Premier League, v čele s týmy formátu Chelsea, Arsenalu či Manchesteru United.

Manchester United - poslední vítěz FA Cupu Zdroj: facebook.com/TheFACup

Oba Manchesterské celky nadělovaly, Arsenal nakonec zápas otočil

Již v pátek nabídl ´The Emirates FA Cup´, jak zní oficiální název soutěže, souboj West Hamu s Manchesterem City. Pro oba týmy to tak byl těžký vstup do poháru. Zápas nakonec vyzněl jednoznačně pro "Citizens". Domácí West Ham odešel z domácího trávníku s výpraskem 5:0!

Sobotní program byl nejnabitější, odehrálo se celkem 25 zápasů. Do bojů o cennou trofej vstoupilo hned 14 týmů z Premier League, z toho ve třech případech se navzájem střetly týmy z nejvyšší anglické ligy.

Sobotní dávku kopané načal Manchester United s Readingem. "Red Devils" si snadno došli pro výhru 4:0, když se dvakrát prosadil Marcus Rashford, po gólu přidali Martial a Rooney. Wayne Rooney navíc vyrovnal klubový rekord v podobě vstřelených branek Sira Bobbyho Charltona.

Od 15 hodin vyběhla na trávník většina družstev. Southampton remizoval 2:2 s Norwichem a "Saints" tak čeká odveta na domácí půdě. Bezgólovou remízu uhrál Crystal Palace a také budou opakovat zápas, stejně dopadl souboj prvoligových týmů Sunderlandu a Burnley. Na domácí půdě naopak padlo Stoke City, které prohrálo s Wolverhamptonem 0:2. Stejným výsledkem si poradil Watford s Burtonem. V souboji mezi Evertonem a Leicesterem viděli diváci celkem 3 góly, šťastnější však byl úřadující anglický mistr Leicester, který vyhrál 2:1. Stejné skóre bylo po 90 minutách i na The Hawthorns, domácí West Brom se však s FA Cupem loučí, jejich přemožitely se stalo Derby City.

Fotbalisté Bournemouthu nedokázali navázat na skvělý zápas proti Arsenalu a ve značně obměněné sestavě podlehli na venkovní půdě 0:3 Millwalu. V dalším souboji týmů z Premier League jsme viděli Hull City a Swansea City. Po dvou gólech se z postupu radovali domácí "Tigers". Opakovaný zápas čeká Newcastle United, který remizoval 1:1 s Birminghamem.

Posledním sobotním zápasem byl souboj mezi Prestonem Nord End a Arsenalem. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a po pár minutách vedli 1:0. Arsenal však po gólu Aarona Ramseyho a brance Oliviera Girouda z 89. minuty zachránil špatně rozehraný zápas.

Olivier Giroud oslavuje gól do sítě Prestonu Zdroj: Facebook - The Arsenal Feed

Chelsea lehce postoupila, Liverpool čeká odveta

Nedělní program nabídl 4 zápasy, v nichž se představily čtyři týmy z Premier League. Middlesbrough si hladce poradilo se Sheffieldem United 3:0. Tottenham na White Hart porazil po gólech Diera a Sona Aston Villu 2:0. Liverpool vyběhl do zápasu s Plymouthem v historicky nejmladší sestavě, což nakonec vedlo k výsledku 0:0. "The Reds" tak čeká opakovaný zápas na venkovním stadionu.

Chelsea se může po výsledku 4:1 proti Peterborough radovat z postupu do 4. kola FA Cupu. Po dvou gólech Pedra a brankách Batshuayie a Williana si však domácí "Blues" situaci zkomplikovali vyloučením Johna Terryho, čehož hosté využili a vstřelili alespoň jeden čestný gól.

Conte a Batshuayi po zápase Zdroj: facebook.com/stamfordbridge1905