Hokej - Chomutov vs Mladá Boleslav

ELH: PŘEDKOLO – Zkrat Šticha aneb Piráti doma předvedli kanonádu a postupují do čtvrtfinále!

Dnes byly na programu páté rozhodující zápasy předkola play-off. Tohoto předkola se zúčastnily celkem čtyři týmy, které skončily na 7. až 10. místě. První dvojici vytvořily Vítkovice s Plzní a druhou dvojici tvoří Chomutov společně s Mladou Boleslaví.

PIRÁTI CHOMUTOV 6:1 BK MLADÁ BOLESLAV

Stav série: Chomutov 3:2 Mladá Boleslav

Pátý a zároveň rozhodující zápas předkola play-off se odehrál v SD Aréně, kde se střetl Chomutov s Mladou Boleslaví. Byl to další duel této série, ve které jsme zaznamenali vysoké skóre. Zároveň to však byl úplně první zápas v této sérii, ve kterém zvítězil tým před domácím publikem. Do rozhodujícího souboje Piráti vstoupili na jedničku. Už ve druhé minutě se radovali z prvního gólu, když se krásně trefil Huml. Tento střelec, však v zápase neměl dost a svojí přesnou trefu zopakoval o sedm minut později, když navyšoval na 2:0. Za tohoto stavu také skončila první dvacetiminutovka. Hosté vstoupili bleskově do druhé třetině a po necelé minutě mohl snížit Pacovský. Ten ale svojí tvrdou střelu, kterou poslal z pravého kruhu jen na tyč, od které se touš odrazil k Žejdlovi. Smůla pokračovala, protože i jeho pokus skončil na kovové konstrukci. Naopak v prostřední třetině se hra začala přiostřovat a domácí přidali další čtyři přesně trefy. Mladá Boleslav začala hrát ještě agresivněji. Necelých sedm minut před konce druhé periody David Štich nesmyslně atakoval chomutovského hráče, který již byl dohrán jiným boleslavským hráčem. Rozhodčí tento zbytečný atak ohodnotil 5 minutovým trestem + trest do konce utkání. To se však Davidu Štichovi vůbec nelíbilo. Od střídačky se rozjel na hlavního sudího, který mu následně udělil navíc 10 minutový osobní trest a byl nucen odejít do sprch. Během toho ještě stačil rozmlátit svoji hokejku o bránu. Domácí přidali ještě další branky a po čtyřiceti minutách vedli 6:0. Ve třetí třetině si Piráti hlídali vedení. Nakonec však Lukáš Žejdl dostal přihrávku do samostatného úniku a podařilo se mu kotouč propasírovat mezi betony chomutovského gólmana. Byl to pro Středočechy symbolický gól. Chomutov postupuje do čtvrtfinále, kde vyzve tabulkově druhý Třinec. Navíc se Pirátům podařilo jako druhému celku v historii otočit nepříznivý stav série z 0:2 na 3:2. Takový kousek se povedl v roce 1994 Olomouci proti Kladnu.

Diváci: 5250

Branky a nahrávky: 2. Huml (Poletín, Rutta), 9. Huml (L. Chalupa, Skokan), 24. Flemming (V. Růžička, Kämpf), 28. V. Růžička, 33. Kämpf (Skokan, V. Růžička), 37. Kaše (V. Růžička, Kämpf) – 52. Žejdl (Klepiš)

HC VÍTKOVICE RIDERA -:- HC ŠKODA PLZEŇ

Stav série: Vítkovice 2:2 Plzeň

HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2pp HC ŠKODA PLZEŇ

Stav série: Vítkovice 2:3 Plzeň

Série mezi Riderou a Škodovkou byla velmi vyrovnaná a poslední rozhodující zápas to jen potvrdil. Vítkovice mimo jiné spoléhaly na domácí atmosféru, která je hnala celý zápas dopředu. O první šanci se na začátku první třetiny postaral Preisinger, který dostal přesně načasovanou přihrávku do volného prostoru mezi kruhy, ale Bartošák jeho střelu zlikvidoval. Kolem 11. minuty se děly věci. Nejdříve se Vítkovičtí přesunuli do útoku, ale Machovský střelu pokryl. Po vhazování se kotouče ujala právě Plzeň, která na nic nečekala a mířila směrem k Bartošákově bráně. Kotouč nakonec v síti opravdu skončil. Sudí okamžitě rozpažil a gól neuznal! Důvodem jeho neuznání jasného gólu byl ten, že muž v pruhovaném viděl Kubalíka v brankovišti. Po první třetině byl stav nerozhodný 0:0. Začátek druhé periody začal stejně aktivně, jako skončila ta první. Oba týmy se snažili udělat ten první krok, ale gólmani byli proti. V čase 23:50 touš skončil za zády hostujícího brankáře, ale rozhodčí ukázal, že bude prohlížet videozáznam. Ten nakonec potvrdil to, že puk byl dosažen vysokou holí. Tudíž rozhodčí po druhé v zápase gól neuznal, tentokrát správně. O několik minut později se nakonec Plzni podařilo vstřelit první branku v zápasu. Kubalík nejprve vystřelil na Bartošáka, který zastavil černý pryž na brankové čáře a poslal ho přesně na hokejku Miroslavu Indrákovi, který se nemýlil. Po čtyřiceti minutách vedla Plzeň 1:0. Ve třetí třetině se Vítkovičtí zakousli do Plzně a stříleli z každé pozice. Všechny pokusy pokryl Machovský, který hlídal těsný náskok svého týmu. Ve 45 minutě měl obrovskou šanci Květoň, který jel sám na branku, ale dojíždějící plzeňský hráč mu puk vyštouchl. Vzápětí dostal Vandas puk a nahrál Lukášovi Kucserovi, který umístil puk do protipohybu Machovského a vyrovnal na 1:1. Poté si Plzeň vybrala oddechový čas a nervozita se zvětšovala. Nakonec utkání po šedesáti minutách bylo nerozhodné 1:1. V prvním dvaceti minutovém prodloužení jsme branku neviděli. I přes to, že bylo k vidění mnoho opravdu mnoho vyložených šancí, ale oba gólmani byli bezchybní. Zápas se prodlužuje dokola 20 minut, dokud nepadne branka! Po 80 minutách byl však výsledek nerozhodný 1:1. Ve druhém prodloužení, které se hrálo opět na dvacet minut, bylo znovu vidět mnoho vyložených šancí, ale gólmani hráče ještě více znervózňovali svými skvělými zákroky. V 87. minutě si Kubalík najel do kruhu, ze kterého vystřelil, ale opět, Bartošák byl na svém místě a puk sebral lapačkou. Vítkovičtí fanoušci mu poděkovali potleskem. V čase 94:22 padla vítězná branka třetího nejdelšího zápasu v historii české ligy! O tuto branku se postaral David Stach, který dostal křižnou příhrávku od Preisingera a než se stačil Bartošák přesunout, vystřelil a poslal svůj tým do další fáze play-off. Plzeň ve čtvrtfinále narazí na Liberec.

Diváci: 9 687

Branky a nahrávky: 46. Kucsera (Vandas) – 34. Indrák, 95. Stach (Preisinger)