HC Škoda Plzeň

ELH: PŘEDKOLO PLAY-OFF – Bruslaři a Vítkovice nevyužili první mečbol!

Předkolo play-off začalo už 6. 3. Zúčastnily se celkem čtyři týmy, které skončily na 7. až 10. místě. První dvojici vytvořily Vítkovice s Plzní a druhou dvojici tvoří Chomutov společně s Mladou Boleslaví. Dnes byly na programu třetí zápasy těchto dvojic.

HC ŠKODA PLZEŇ 5:3 HC VÍTKOVICE RIDERA

Stav série: Vítkovice 2:1 Plzeň

Plzeň jako Chomutov musela odvracet vyřazení, což se jim nakonec povedlo. Plzeň do třetího zápasu vletěla ve velkém stylu. Z prvního gólu se mohli radovat, když dostali příležitost si zahrát dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Nejdříve se trefil Tomáš Svoboda a poté se také trefil Miroslav Preisinger, který navyšoval na 2:0. Za tohoto stavu také skončila první třetina. Ve druhé třetině jsme byli svědky pěti branek a po čtyřiceti minutách Plzeň vedla nad Riderou 5:2. Patrik Bartošák zápas nedochytal a do třetí třetiny vítkovický kouč nasadil Daniela Dolejše, který v ní nepustil ani jednu branku. Naopak se prosadili hosté, když se v 53. minutě trefil Kucsera. Západočeši utkání zvládli a snížili stav série na 1:2.

Diváci: 5 340

Branky a nahrávky: 15. T. Svoboda (P. Kadlec, Kratěna), 17. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 25. D. Kubalík (Kracík, Indrák), 31. Kracík (D. Sklenička), 39. Čerešňák (T. Svoboda, Stach) – 22. Balán, 35. O. Roman (P. Zdráhal, Olesz), 53. Kucsera (D. Květoň)

BK MLADÁ BOLESLAV 1:5 PIRÁTI CHOMUTOV

Stav série: Chomutov 1:2 Mladá Boleslav

Mladá Boleslav chtěla na domácím ledě potvrdit svojí dominanci v sérii a postoupit tak přes Chomutov do čtvrtfinále. Prvních pět minut zápasu měli převahu domácí, ale poté Piráti srovnali krok a začali hrát podobný hokej, který aplikovali Bruslaři v prvních dvou venkovních zápasech. Do první gólové šance dostal kapitán pirátské lodě Michal Vondrka. Posléze hosté vstřelili ještě další dvě branky.  Po dvaceti minutách vedli 3:0. Ve druhé třetině Chomutov hrál hru, kterou odkoukal v prvních dvou zápasech od svého soupeře. Což se jim vyplatilo. Jelikož po druhé dvacetiminutovce vedli 4:1. V poslední třetině postupem času se navíc situace na ledě začala hodně vyostřovat, a k vidění bylo hodně osobních soubojů a potyček. Poslední branku zaznamenali hosté, když se prosadil Huml, který zužitkoval přesilovou hru po 12 vteřinách. Chomutov tak odvrátil první mečbol domácího týmu. Stav série je po třetím duelu 2:1 pro Mladou Boleslav.

Diváci: 4 037

Branky a nahrávky: 37. Orsava (Musil, Kučný) – 10. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Huml), 16. Vondrka, 40. Poletín (Huml, Mrázek), 47. Huml (Rutta, Vondrka)