Hokej - BK Mladá Boleslav

ELH: PŘEDKOLO – Piráti dostali od Bruslařů další výprask, Vítkovice urvaly bod v prodloužení!

52. kolo základní části ELH je již minulostí a nyní se budeme soustředit na další část a tím je předkolo play-off, které začalo včera. Čtyři týmy (kluby, které skončily na 7. Až 10. místě). První dvojici vytvořily Vítkovice s Plzní a druhou dvojici tvoří Chomutov společně s Mladou Boleslaví. Dnes byly na programu druhé zápasy těchto dvojic.

PIRÁTI CHOMUTOV 1:6 BK MLADÁ BOLESLAV

Stav série: Chomutov 0:2 Mladá Boleslav

Boleslavští hokejisté včera v SD aréně se postarali o první překvapení předkola play-off. Kdo by však čekal, že vítězství 7:1 ve prospěch Bruslařů je jen náhoda, tak se mýlil. Do dnešního zápasu vstoupili hokejisté se stejnou taktikou a především stejnou odvahou jako tomu bylo ve včerejším duelu. První minuty však byli vyrovnané, ale jako první se do vedení dostali opět hosté, kteří skórovali v desáté minutě. O první branku zápasu se postaral Stříteský. O osudu Bruslařů rozhodli tři minuty prostředního dějství. Kdy se prosadil Pospíšil, Lenc a Látal. O několik málo minut na 5:0 zvyšoval Hyka, který tak za dva zápasy zaznamenal již 4 branku. Ve třetím dějství kanonáda pokračovala. Bruslaři v ní dokončili tenisovou terminologii tzv. „kanára“. Chomutov i přes veškerou snahu nakonec vstřelil jako ve včerejším duelu čestný gól. Po dvou zápasech má Chomutov s Mladou Boleslaví velmi nelichotivou bilanci a to 13:2. Svěřenci Františka Výborného mají na kontě první mečbol, který mohou proměnit již ve čtvrtek tj. 9. 3. 2017 na domácím ledě!

Diváci: 4 833

Branky a nahrávky: 50. Tomica (Vondrka, Valach) – 10. Stříteský (Klepiš, Hyka), 23. Pospíšil (Vampola), 24. Lenc (Musil, Orsava), 26. Látal (Urban), 35. Hyka (Pabiška, Hanzlík), 41. Žejdl (Orsava, Kurka)

HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2pp HC ŠKODA PLZEŇ

Stav série: Vítkovice 2:0 Plzeň

Druhý zápas mezi Riderou a Škodovkou byl o poznání vyrovnanější. Plzeňané začali duel na výbornou a v polovině zápasu vedli už 2:0. Tento dvoubranková náskok si však ve třetím dějství nechali vzít. Nejprve se prosadil Němec a o několik málo minut později vyrovnal Výtisk. Za nerozhodného stavu následovalo prodloužení, které se hraje 20 minut. Po devíti vteřinách nastaveného času však proměnil Zdráhal, který tak vystřelil Vítkovicím druhý bod a přiblížil je tak k postupu do čtvrtfinále.

Diváci: 6428

Branky a nahrávky: 9. Koreis (Hrnka, Moravčík), 35. Lev (Stach) - 50. Němec (Sloboda), 52. Výtisl (Kucsera), 61. Zdráhal (Hrbas)