Scott Redding a Andrea Dovizioso (Phillip Island)
Foto: http://www.pramacracing.com/

Ducati žádala Scotta Reddinga, aby se nechal předjet Doviziosem

Scott Redding a Andrea Dovizioso (Phillip Island)

Scott Redding byl v závodě na Phillip Islandu nejlepším jezdcem značky Ducati. Do cíle dorazil na jedenáctém místě, tovární piloti Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo viděli šachovnicový praporek těsně po něm. Vše ale mohlo dopadnout úplně jinak. Brita jeho tým zprávou na palubní desce žádal, ať před sebe kolegu bojujícího o mistrovský titul pustí.

Scott Redding odhalil, že jej vedení Ducati po závodě v Austrálii ignorovalo. Neuposlechl totiž jeho prosbu pustit Andreu Doviziosa dopředu. „Jsem z výsledku šťastný. Vím, že někteří lidé ne, ale sakra, musím taky někdy hledět na sebe. Poslední dva víkendy se mi moc nedařilo a já jsem si potřeboval zvednout sebevědomí,“ řekl čtyřiadvacetiletý jezdec po Velké ceně novinářům.

Prozradil také, že jej stáj o případnou pomoc italskému jezdci žádala již v minulých závodech. „Ve Phillip Islandu na to ale nepřišla řeč. Pak se mi ale na palubovce objevila zpráva, která říkala, abych se nechal Dovim předjet, což jsem udělal a pustil jsem ho. Potom jsem jej ale dojel a byl jsem silnější než on, tak co jsem měl dělat?,“ vysvětloval Scott Redding. „Musím také myslet na svou kariéru, i já sbírám body do šampionátu. Pokud by se jednalo o pátou pozici, tak bych si pomyslel, OK, pustím jej. Ale když šlo o jeden bod?“

Andrea Dovizioso nyní ztrácí na vedoucího Marca Márqueze už 33 bodů. Naštvaný na britského pilota ale není. „Jel si svůj vlastní závod, měl na konci mnohem lepší trakci. V poslední zatáčce jsem byl příliš pomalý, a tak mě předjel,“ uvedl Ital.

Autor: Andrea Štipčáková
895 0