Jiří Suchánek
Foto: Facebook

Doba bronzová v Riu pokračuje. Česko už má 3 BRONZY.

Jiří Suchánek

Česká republika získala na Paralympijských hrách v Brazílii další dvě medaile. Skvělé výkony předváděl stolní tenista Jiří Suchánek a také atletka Eva Berná. A díky nim pokračuje v Riu pro Českou republiku doba bronzová. 

V honbě za medailí porazil Suchánek i obhájce paralympijského zlata Jána Riapoše ze Slovenska. O bronz se utkal s Francouzem Stephanem Molliensem. Bitva trvala přes půl hodiny, ale český reprezentant soupeři dovolil vyhrát jediný set. Ve třetím setu totiž podlehl Francouzi 7:11 a nechal jej tak zdramatizovat utkání. Ve čtvrtém setu si už ale všechno pohlídal a zvítězil poměrem 11:7. Celkově zvítězil tři jedna na sety a může tak slavit bronzovou medaili.

Zápas o BRONZ

Jiří Suchánek (CZE) - Stephane Molliens (FRA) 3:1 (11:6; 11:6; 7:11; 11:7)

A do třetice medaile pro Česko a do třetice bronzového odlesku. Postarala se o ní česká koulařka Eva Berná. Ta v kategorii F37 výkonem 11,23 metru jen těsně porazilo domácí Shirlene Coelho, která poslala své náčiní do vzdálenosti 10,91 metru. Na vítěznou Franzisku Liebhardt z Německa nikdo neměl. Ta výkonem 13,96 metru vytvořila nový světový rekord kategorie F37. 

VÝSLEDEK

1. Franziska Liebhardt (GER) - 13,96 metru - WR

2. MI Na (CHN) - 13,73 metru

3. Eva Berná (CZE) - 11,23 metru

V Riu tak pokračuje doba bronzová. Tu už načali čeští olympionici, kteří získali v srpnu v Riu hned 7 bronzových medailí. A tuto šňůru pokračují také paralympionici, kteří již mají na kontě 3. Zatím jim však chybí medaile cennější kovu. 

372 411