David Svoboda
Foto: Filip Komorous

Do Ria pojede celkem 106 českých sportovců

David Svoboda

Do Brazílie na XXXI. olympijské hry je přihlášeno 106 sportovců a sportovkyň. Český olympijský výbor již odeslal jejich jmenný seznam do Brázílie. V pátek čeká vedení výboru registrace v dějišti olympiády.

Minulý týden schválil ČOV nominaci 105 sportovců, k nimž byli dodateně přizváni mezinárodní federací zápasnice Adéla Hanzlíčková, koulař Lukáš Melich a jachtař Karel Lavický. Svou účast odmítli na poslední chvíli tenisté Tomáš Berdych a Karolína Plíšková. Jako důvod uvedli obavy z virusu zika. 18.7. byla potvrzena i nominace badmintonisty Petra Koukala, který figuroval už v původním seznamu.

Vedení v čele se sportovním ředitelem a šéfem mise pro Rio Martinem Hrochem odlétá v pátek 22.7. do Ria na registrační mítink a spolu se štábem, který přiletí následující den budou připravovat zázemí pro první část výpravy, jenž dorazí 25. července.

Celkově by se mělo účastnit her 106 našich sportovců. Poslední změny by mohly nastat v přerozdělování míst v případě, že by byla z olympiády vyloučena ruská výprava čítající přes 300 sportovců.

1392 38