Jakub Jurka slaví titul juniorského mistra Evropy
Foto: Facebook: European Fencing Confederation/ Augusto Bizzi

Další vycházející hvězda českého šermu. Jakub Jurka vybojoval po evropském juniorském titulu už i ten mezi dospělými.

Jakub Jurka slaví titul juniorského mistra Evropy

Každý příznivec českého sportu by si měl zapamatovat jméno Jakuba Jurky. Ten totiž nejen, že vybojoval letos titul mistra Evropy mezi juniory, ale přidal i další v kategorii do 23 let. A to i přesto, že se věkem řadí stále mezi juniory.

Jakub Jurka slaví titul juniorského mistra Evropy Zdroj: Facebook: European Fencing Confederation/ Augusto Bizzi

Již dříve jsme vás informovali, že ve fleretu se stal evropský šampionát do 23 let absolutní kořistí Alexandera Choupenitche. Čech s běloruskými kořeny zcela dominoval ve finále, kde porazil ruského protivníka poměrem 15:3. Česko si však ze šampionátu neodvezlo pouze 1 zlato. 

Velmi urostlý, svalnatý. Ale také velmi sympatický a usměvavý klučina. Tak bychom mohli charakterizovat Kubu Jurku, jenž se začíná pomalu, ale jistě, prosazovat i mezi dospělými šermíři. Na turnaji byl dokonce nasazenou šestkou a musel projít přes velmi těžké soupeře. Ale nakonec se mu povedlo až do finále, kde nakonec zvítězil a připsal si nejcennější vítězství kariéry. 

"Do turnaje jsem vstoupil jako nasazená šestka. Měl jsem těžké soupeře, ale dařilo se mi a vše jsem trefoval," říkal Jurka, který ve finále zpočátku prohrával. Poté se mu ale začalo dařit více. "Ze začátku jsem to uspěchal, ale naštěstí jsem začal víc útočit. Nepovedlo se to úplně tak, jak jsme chtěli, ale vyhrál jsem – a to je to důležité," popisoval mladý český šermíř.

(Citace: http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/352825-jurka-v-minsku-zautocil-v-presnou-chvili-a-je-mistrem-evropy-do-23-let/ )

Český úspěch kordistů navíc podtrhl další skvělý šermíř Martin Rubeš, který skončil těsně za medailí na 5. pozici. 

Autor: Jan Linha
195 0