Český tyčkař Jan Kudlička
Foto: Facebook - Jan Kudlička Official

Další doping! V olympijské pořadí budou stoupat i ČEŠI! Ve vzpírání připadne medaile i původně DEVÁTÉMU MUŽI!

Český tyčkař Jan Kudlička

Obrovské množství dopingových případů dnes zveřejnil mezinárodní olympijský výbor s tím, že se velmi výrazně budou přepisovat výsledkové listiny a budou se přerozdělovat olympijské kovy. Čechů se zisk či přerozdělení olympijského kovu netýká, ovšem alespoň dva z nich si velmi pěkně vylepší finálové umístění. 

Největším průšvihem během posledního přetestování se může chlubit Kazachstán. 3 olympijské vítězky z Londýna ve vzpírání byly totiž již oficiálně usvědčeny z dopingu a medaile jim budou odebrány. Maiya Maneza, Svetlana Podobedova a Zulfiya Chinshanlo byly při zpětném zjišťování zakázaných látek testovány na zakázané steroidy. Ve vzorku prvních dvou jmenovaných se našel Stanozolol. Třetí jmenovaná Chinshanlo byl kromě Stanozololu testována ještě na Oxandrolon. Dva zakázané steroidy byly nalezeny také u bronzové Bělorusky z kategorie do 69 kg, Mariny Shkermankovy. A se jmény bychom tu mohli pokračovat do nekonečna, protože to množství pozitivně testovaných vzpěračů je až neuvěřitelné. 

Zde tak přinášíme seznam pozitivně testovaných a také to, jak by se měly měnit tabulky. 

DISKVALIFIKACE - VZPÍRÁNÍ ŽENY - LONDÝN 2012

Zolfiya Chinshanlo (KAZ) - Zlato - Do 53 kg

Christina Iovu (MDA) - Bronz - Do 53 kg

Maiya Maneza (KAZ) - Zlato - Do 63 kg

Svetlana Tsarukayeva (RUS) - Stříbro - Do 63 kg

Sibel Simsek (TUR) - 4. místo - Do 63 kg

Maryna Shkermanova (BLR) - Bronz - Do 69 kg

Dzina Sazanavets (BLR) - 4. místo - Do 69 kg

Svetlana Podobedova (KAZ) - Zlato - Do 75 kg

Natalia Zabolotnaya (RUS) - Stříbro - Do 75 kg

Iryna Kulesha (BLR) - Bronz - Do 75 kg

Hripsime Khurshudyan (ARM) - Bronz - Nad 75 kg

Po těchto diskvalicích budou ve výsledcích opravdu zajímavé změny. Medaile poputují do zemí jako jsou Indonésie, Kanady, Mexika, Egypta nebo Kamerunu. Co je opravdu netradiční, tak nově budou olympijskými vítezkami prohlášeny ženy ze Španělska a Kanady. 

DISKVALIFIKACE - VZPÍRÁNÍ MUŽI - LONDÝN 2012

Apti Aukhadov (RUS) - Stříbro - Do 85 kg

Ilya Ilyin (KAZ) - Zlato - Do 94 kg

Aleksandr Ivanov (RUS) - Stříbro - Do 94 kg

Anatolie Ciricu (MDA) - Bronz - Do 94 kg

Andrey Demanov (RUS) - 4. místo - Do 94 kg

Intiquam Zairov (AZE) - 6. místo - Do 94 kg

Almas Uteshov (KAZ) - 7. místo - Do 94 kg

V kategorii do 94 kg došlo asi k největší přepisu olympijských tabulek v historii. Kromě toho, že dopovala první čtveřice vzpěračů, byly nalezeny zakázané látky nalezeny i u mužů, jenž skončili na šestém a sedmém místě. To značí fakt, že zlato připadne původně až pátém muži, Mohammadpourovi z Íránu. Stříbro bude brát Korejec Kim (původně osmý) a bronz Tomasz Zielinski z Polska (původně devátý)

A jak to dopadlo s Čechy?

Na hrách v Londýně ve skoku o tyči byl diskvalifikován Rus Dmitry Starodubtsev, který skončil původně na 4. pozici. Díky jeho diskvalifikaci se posune český zástupce Jan Kudilička na krásnou sedmou pozici. Další posun se týká kladiváře Lukáše Melicha. Bronzový z MS 2013 se díky diskvalifikaci Kirilla Ilkonnikova posune na výborné páté místo. 

1134 69