Český čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba
Foto: Facebook - Czech K4 Team

Čtyřkajak a deblkanoe pojedou zítra o medaile

Český čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba

Výborně se dnes prezentovali dvě české posádky v rychlostní kanoistice. Jak čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, tak také deblkanoe Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem dnes postoupili do finále A a zítra pojedou o medaile.

Nejlépe se prezentoval čtyřkajak, ač byl trošku na pochybách zejména kvůli střevním potížím českého háčka Daniela Havla. Ten před závodem deblkajaku zvracel a ještě podobné problémy měl včera. Ovšem dnes to na jeho výkonu nebylo znát. Český čtyřkajak ve své rozjížďce suverénně vedl již od začátku závodu a vedení již nikomu nepustil a suverénně rozjížďku ovládl. Postoupil tak přímo do finále a nemusí tak absolvovat semifinále, které se jede ještě dnes a může pošetřit síly na zítřejší finále.

Česká deblkanoe však do semifinále musela. Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem sice měli ambice postoupit přímo z rozjížďky. Ale když viděli, jak Němci závod napálili, rozhodli se pošetřit síly a dojet si pro postup do semifinále. V jejich semifinále byly pouze 4 lodě a 3 z toho postupovaly do finále. Radoň s Dvořákem se na úvod drželi po boku Ukrajinců a přetahovali se o vedoucí pozici. Ovšem když Ukrajinci ukázali chuť zvítězit v semifinále, Češi se za němi nehnali a v poklidu kontrolovali druhou postupovou pozici. Stejně jako čtyřkajak tak budou zítra bojovat o medaili a určitě budou chtít vylepšit pátou příčku z her v Londýně.

V akci byl dnes také Filip Šváb na kajaku na trati 200 metrů. Bohužel Filip trochu zaspal v rozjížďce na startu a během krátké trati se snažil ztrátu dohnat. To se mu bohužel nepovedlo. Smolné je, že dojel až na posledním sedmém místě, což znamenalo, že se nekvalifikoval do semifinále a účinkování na hrách pro něj skončilo. 

309 451