Messiho nové kopačky
Foto: todosobrecamisetas.com

Chcete-li kopačky jako Messi, připravte si 70 tisíc

Messiho nové kopačky

Argentická hvězda, několikanásobný vítěz ankety Zlatý míč a podobně. Existuje mnoho variant jak vytvořit úvod ke článku o Lionelu Messim. Právě toho využil německý gigant na poli sportovního vybavení Adidas, který je již dlouhá léta osobním sponzorem tohoto drobného útočníka Barcelony. Pod tímto pojmem si můžeme představit různou škálu oblečení a podobně, ale samozřejmě to, na čem si spolupráci Messi s Adidasem vybudovali, jsou kopačky na míru. Jakmile Adiddas vyrobí pro Messiho nový typ kopaček, nemalá část Argentincových věrných fanoušků zaplní sportovní obchody nebo je intenzivně vyhledává na internetu.

Messiho nové kopačky Zdroj: todosobrecamisetas.com

V minulých dnech byl pro Messiho představen nový typ kopaček, „Messi 10/10“, což vyvolalo velké šílenství. Snad ještě větší než obvykle. Proč? Odpověď je jasná. Německá firma vyrobila pouze 100 kusů. Mazaní fanoušci se rozhodli, že si z této události pořádně namastí kapsu. Adidas prodával kopačky za 400 dolarů, na jednom z nejužívanějších serverů eBay je ovšem seženete i za 3 tisíce dolarů (více než 70 tisíc Kč).

Některé fanoušky to stejně asi neodradí, protože kdo by nechtěl mít doma „kopny“, jejichž barva je inspirovaná kriptonitem, tedy fiktivním prvkem omezující Supermanovy schopnosti.

Autor: Jirka Vokřál
676 8