Český tyčkař Jan Kudlička
Foto: Facebook - Jan Kudlička Official

Čeští atleti útočí na limity na HME. Jistotu už má celkem dvanáct

Český tyčkař Jan Kudlička

Sotva se překlenul starý rok do toho nového, čeští atleti neotáleli a hned vyběhli na kryté atletické ovály s cílem splnit limity na halový evropský šampionát, který letos pořád hlavní město Srbska, Bělehrad. A je vidět, že neotálí ani jediný. Ještě ani neskončil leden a jistotu má již celkem dvanáct českých reprezentantů. 

Český tyčkař Jan Kudlička Zdroj: Facebook - Jan Kudlička Official

Úplně prvním limitářem na listině byl trochu překvapivě mladý půlkař Filip Sasínek, jenž limit zaběhl na domácích závodech v Praze. Brzy po něm přišla Michaela Hrubá ve výšce. Ovšem největší počet limitářů přibyl během uplynulého týdne. K Sasínkovi přibyl kolega Kubista, v koulařském sektoru to ulétlo Staňkovi a Prášilovi a poprvé se na individuální trať nominoval čtvrtkař Patrik Šorm

Ne mezistátním utkání vícebojařů si z české hlavní trojice adeptů zajistil účast pouze Adam Helcelet. Marek Lukáš a Jiří Sýkora tak ještě budou pro případnou nominaci zabojovat na dalších závodech. A limit splnila i česká tyčkařská stálice Jan Kudlička. A formu ukázal také věčně mající problém s achillovkou Petr Svoboda, který hned z kraje nominačního období má také jistotu startu. 

Mezi ženami se do osmistovkové formy vracejí Lenka Masná a Diana Mezulianiková, které po mírném zklamání po nevybojování letenky do Ria pojedou hned půl roku na to na další vrcholnou akci. Denisa Rosolová před sezónou prohlásila, že zkusí halový víceboj. Ovšem nyní je již kvalifikovaná na trati 400 metrů. Limit splnila také tyčkařka Romana Maláčová. Ta si však bude ještě muset na nominaci počkat v podobně oficiální pozvánky od EA.

A chybět na šampionátu nebude Česká republika ani v týmové soutěži. Již nyní je jisté, že poběží minimálně česká štafeta 4x400 metrů. Ovšem obsazení všech úseků zatím není jisté. Šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák má totiž v rukávu hned několik variant koho postavit.

Nominaci na HME v Bělehradě k 30. 1. 2017

Muži

400 m - Patrik Šorm
800 m - Filip Sasínek
800 m - Jan Kubista
60 m př. - Petr Svoboda
koule - Tomáš Staněk
koule - Ladislav Prášil
sedmiboj - Adam Sebastian Helcelet 
tyč - Jan Kudlička

štafeta 4x400 metrů

Ženy

400 m - Denisa Rosolová
800 m - Lenka Masná
800 m - Diana Mezuliáníková
výška - Michaela Hrubá
tyč - Romana Maláčová

464 29