Hod oštěpem - Ilustrační foto
Foto: Regiony ČR

Českým oštěpářům ubyl soupeř minimálně na dva roky. Elitní Egypťan dopoval

Hod oštěpem - Ilustrační foto

Házel v posledních letech opravdu daleko a stal nejlepším egyptským atletem. Ovšem nyní se ukázalo, že si Ihab Abdelrahman pravděpodobně pomohl zakázanými látkami. Analýza vzorku B, který byl odebrán loni v dubnu na španělském území, totiž ukázala nepovolené množství testosteronu.

Hod oštěpem - Ilustrační foto Zdroj: Regiony ČR

Abdelrahman byl o svém prohřešku seznámen již v červenci minulého roku a nemohl se tak zúčastnit letních olympijských her v Riu, kde patřil mezi kandidáty na zisk medaile. Pozitivní nález stříbrného medailisty z MS 2015 v Pekingu potvrdila vzorkem B antidopingová laboratoř v Barceloně až v tomto týdnu. Egypťan následně dostal 2letý zákaz činnosti se zpětnou platností od dubna 2016. Zaručeně tak přijde o letošní MS v Londýně. Nicméně bude mít dosti času se vrátit a bojovat o další olympijskou účast.

Sám atlet zveřejnil na svém facebookovém profilu, že nikdy nic nebral vědomě a cítí se nevinný. Potvrdil, že vždy bojoval za čistotu sportu a to tak vždy taky zůstane. Po tomto obvinění se hodlá bez odkladu odvolat ke sportovní arbitráži CAS, kde by rád dokázal svoji nevinu. 

Autor: Jan Linha
479 37