Kapitánka českého curlingového týmu Anna Kubešková se spoluhráčkou Baudyšovou na MS 2017 v Pekingu
Foto: www.facebook.com/WorldCurlingFederation / Alina Pavlyuchik

Český ženský curlingový tým předvedl na MS nejlepší výsledek historie

Kapitánka českého curlingového týmu Anna Kubešková se spoluhráčkou Baudyšovou na MS 2017 v Pekingu

Chtěly postoupit do bojů o medaile a zkusit tak vybojovat přímý postup na do Pyeongchangu. To se jim nakonec nepovedlo. I tak si připsal tým vedený Annou Kubeškovou nejlepší výsledek historie pro Českou republiku - sedmé místo.

Kapitánka českého curlingového týmu Anna Kubešková se spoluhráčkou Baudyšovou na MS 2017 v Pekingu Zdroj: www.facebook.com/WorldCurlingFederation / Alina Pavlyuchik

I přes některá nepovedená utkání mohly dnes české ženy postoupit do semifinále a bojovat tak o přímý postup na olympijské hry do Pyeongchangu. To se jim nakonec nepovedlo, i tak je sedmé místo nejlepší výsledkem v historii naší země. 

Tým vedený Annou Kubeškovou udělal dnes v předposlední sekci veledůležitý krok k možnému postupu, když porazil silné Německo 5:3. Klíčovým momentem zápasu byl šestý end, ve kterém předvedly české ženy zisk 3 kamenů a získaly tak potřebný náskok na soupeřky, které již Němky stáhnout nedokázaly. 

Boj na ostří nože byl o postup do semifinále. A jak se později ukázalo, právě vítěz klání Česko-Skotsko by měl zajištěn postup do semifinále. A co chybělo? Jediný kamen. Česká republika podlehla Skotkám nejtěsnějším rozdílem 6:7 a místo postupu do semifinále tak bere sedmou příčku. Ovšem mohlo být vše jinak.

V případě, že by Skotky Češkám podlehly, by právě Kubešková a spol. šly do bojů o medaile. V tabulce by se totiž nacházely hned 3 týmy s 6 výhrami. Jelikož ale Česká republika porazila 6bodové Spojené Státy a měla by na kontě také skalp 6bodového Skotska, slavila postup do bojů o medaile ona. A právě postup do semifinále by získal českému družstvu patřičný počet bodů, jenž by mohl stačit na přímou kvalifikaci na OH 2018.

Nicméně to nevyšlo. Ženy však nemusí smutnit. Od 5. do 10. prosince je na programu dodatečná kvalifikace, která se hraje v Plzni. A z té postoupí na OH ještě dva týmy. A o účast budou hrát jak muži, tak také ženy. 

Autor: Jan Linha
166 0