Synchronizované plavání - ilustrační foto
Foto: Pavel Němec

Český tým akvabel sestavený s výhledem na olympiádu v Tokiu uspěl v Paříži

Synchronizované plavání - ilustrační foto

První krok v dalším čtyřletém olympijském cyklu nové české týmové reprezentační sestavy akvabel byl úspěšný. Na mítinku Světového poháru FINA v Paříži skončilo české družstvo na výborném šestém místě.

Po olympijských hrách v Riu čekaly mladé české akvabely ve svých klubech a především v brněnské základně krušné tréninky a následný výběr do reprezentačního družstva, jež by se rádo probojovalo na příští olympiádu do japonského Tokya. Na jeho přípravě se kromě dalších trenérek a asistentů podílejí i úspěšné olympioničky Soňa Bernardová a Alžběta Dufková.

Ilustrační foto Zdroj: Pavel Němec

V Paříži Českou republiku reprezentovaly Sabina Langerová, Eliška Hodová, Pavla Fendrichová, Natálie Prokešová, Karolína Klusková, Aneta Mrázková, Marcela Pejšová, Klára Patloková, Alice Pavlíčková, Veronika Velíšková a náhradnice Alžběta Spoustová s Eliškou Žďárskou.

Kromě hezkého umístění získaly české akvabely cenné skalpy soupeřek, které také touží po olympijském Tokiu – např. Slovenky či Chorvatky, jež bývaly v juniorské kategorii úspěšnější než české reprezentantky. Pokud budou mladé české plavkyně ve vzestupu pokračovat, můžeme se těšit, že po olympiádách s českou účastí v kategorii dvojic, budeme za tři roky fandit i českému týmu, což byl historický okamžík. V disciplíně, ve které dlouhodobě dominují ruské synchronizované plavkyně, by měla Česká republika zastoupení na olympijských hrách vůbec poprvé v historii. Nezbývá tak nic jiného, než mladému českému týmu držet palce. 

Výsledky Open Make Up For Ever:
1. Japonsko 91,8 b., 2. Čína 86,3 b., 3. Francie 84,2333, 4. Rakousko 77,9333, 5. Uzbekistán 74,0333, 6. Česká republika 73,8 b.

518 0