Český veslař Michal Plocek

Česká budoucnost veslování? Češi zářili na juniorském MS!

Obávali jste se, že až Ondra Synek s Mirkou Knapkovou odejdou do sportovního důchodu, nebude nikdo, kdo by mohl bojovat o medaile? Minimálně tento rok ukazuje, že to není úplně pravda. Po zisku bronzu Michala Plocka na skifu si totiž Čeští junioři odváží další 3 medaile a hned 2 z toho jsou zlaté.

Michal Plocek, veslař, který dříve koketoval s lehkovážným skifem a také dvojskifem vypadá, že našel svoji disciplínu. V klasickém skifu se nyní prosazuje už i mezi seniory. Skvělým úspěchem bylo 4. místo v závodě světového poháru. Ovšem na MS v Rotterdamu vybojoval asi nejcennější medaili mezi seniory. Získal bronz v kategorii do 23 let. A tak to vypadá, že za Ondru Synka roste výborná náhrada.

To ovšem není vše! Česká republika totiž v Rotterdamu ukázala, jak silnou má mládež. V kategorii juniorů si totiž hned 2 lodě dojely pro tituly mistrů světa a jedna loď vybojovala bronz.

Bronzovou medaili vybojovala dívčí párová čtyřka ve složení Magdalena Juzíková, Anna Šantrůčková, Pavlína Flamiková a Veronika Uhlová, které až do finiše bojovaly dokonce o stříbro. To nakonec vybojovala loď Velké Británie, juniorský titul putuje do Číny.

První zlatem pro Českou republiku na tomto šampionátu se blýskli chlapci ve stejné disciplíně, tedy párové čtyřce. Čtveřice Jan Fleissner, Jan Cincibuch, Eduard Bezděk a Jan Zavadil nedaili nikomu šanci a ovládli svoji disciplínu s náskokem více než 2 vteřin nad lodí Německa. Právě v této disciplíně vybojovala Česká republika stříbrnou medaili na olympiádě v Athénách v roce 2004. A tito mladíci by mohli být výbornou budoucností českého veslování v této olympijské disciplíně.

Dalším úžasným úspěch je zlatá medaili česká dívčí osmy s kormidelnicí. A i v tomto případě se jedná o olympijskou disciplínu, takže holky mají reálnou šanci, stejně dvě předešlé medailové lodě, bojovat o účast na OH v Tokiu, respektive na OH v roce 2024, které ještě neznají svého pořadatele.

České holky si dojely pro zlato ve složení: Valentýna Solařová, Adéla Truhlářová, Michala Pospíšilová, Michaela Kidová, Zuzana Metlická, Anna-Marie Macková, Josefína Lázničková, Tereza Businská a kormidelnice Eva Klímová. Holky až do posledních metrů sváděly souboj s lodí Německa, kterou nakonec v cíli porazily o bez mála půl sekundu.