Česko: Rusko (EHT)

Češi si na Rusech vylámali zuby

V rámci turnaje Channel One Cup se 16. 12. 2016  netradičně odehrál druhý zápas České reprezentace proti domácí Ruské sborné.  Domácí Rusku porazilo Českou republiku 5:1.

První třetině patřila především domácí Ruské sborné, která Česko drtila v jejich obranném pásmu. První branku vstřelil Plotnikov, který našel odražený kotouč a dorazil ho za zády českého gólmana. Netrvalo dlouho a Pavel Dacjuk navyšoval již na 2:0. Opět Kovalčuk nastřelil kovovou konstrukci a zmiňovaný Dacjuk už jen kotouč doklepl za zády Furcha. Ve dvanácté minutě Rusko navyšovalo již na 3:0, o tento třetí gól se postaral Tkačjov. Ve druhém utkání Channel One Cupu Češi na Rusy ztráceli tři banky.

Ze druhé třetiny měli více hosté, kterým se podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Při hře čtyři na čtyři se podařilo kotouč dostat do ohniska před ruskou branku, kde se šťastně pro Český výběr odrazil od brusle Tomáše Zohorny za zády Šesťorkina. Byla to však jediná branka České reprezentace v zápase. I když nadále Češi měli více ze hry, další gól nedali a všechny šance zlikvidoval Šesťorkin.

Na začátku třetího dějství to vypadalo pro Čechy velmi dobře, svůj tlak si do třetiny převzali, ale dlouho v něm nezůstali. Na kolena je srazil již čtvrtý gól Ruska. Světlakov nahazoval kotouč za Furcha, před ním však stál Telegin, kterému se podařilo touš tečovat na rameno. Český brankář byl bez šance. Rusové dále tlačili, ale další branka padla až v šedesáté minutě, kdy se trefil Kovalčuk, který bezprostředně českého ochránce svatyně prostřelil.

Branky a nahrávky: 6. S. Plotnikov (Kovalčuk, A. Bělov), 9. Dacjuk (Kovalčuk), 12. Tkačjov (Andronov, Antipin), 43. Tělegin (Světlakov, Ničuškin), 60. Kovalčuk (Světlakov) – 28. T. Zohorna (Jordán)

Česko: Rusko (EHT) Zdroj: Instagram

Autor: M. V.