Český biatlonista Ondřej Moravec

Čechům se závod nepovedl, vyhrál Nor Johannes Thingnes Boe

Poslední závod jednotlivců v italské Anterselvě mají za sebou i muži. V závodu s hromadným startem na 15 km se na start postavili tři čeští zástupci - Michal Krčmář, Ondra Moravec a Michal Šlesingr. Všichni tři Češi na střelnici dost chybovali a skončili až ve třetí desítce. Závod vyhrál Nor Johannes Thingnes Boe. Z Čechů skončil nejlépe Ondřej Moravec, který byl 23.

S číslem jedenáct startoval osmý muž vytrvalostního závodu Michal Krčmář. Závod neodstartoval nejrychleji a lehce se propadl na 18. misto, ale to před první položkou nic neznamená. Bohužel jeden terč zůstal hned v úvodu neskolen a Michal musel kroužit 150 metrů navíc. Ze střelnice odjížděl 24. Ani na druhé ležce se Michalovi nedařilo, připsal si další dvě trestná kola a propadl se na 28. místo. První střelbu ve stoje zvládl Michal bravurně, vybílil všech pět terčů a polepšil si 24. místo s mankem minuty a půl na čelo. Běžeckým výkonem se snažil alespoň trochu vylepšit svou pozici a nakonec se posunul o příčku výš. Ale pak znovu dvakrát chyboval a v celkovém součtu udělal celkem 5 chyb. Michalovi se dnes nevedlo, v cíli byl až 28.

Druhý český muž v závodě Ondřej Moravec startoval s číslem 19. Stejně jako Krčmář i on chyboval, ale výrazněji - dvě chyby znamenaly 300 metrů a propad na předposlední místo. Pak ale zastřílel čistě, jenže jeho ztráta byla příliš velká a Ondra stále zůstával předposlední. Poté ale přišly na řadu Ondrovy oblíbené stojky. Ondra se nevyvaroval jedné chybičky a stále zůstával na chvostu startovního pole. Na čelo závodu ztrácel přes dvě minuty. Poslední střeleckou zastávku ale zvládl Ondra skvěle a trochu si polepšil. Do cíle dorazil na 23. místě.

Michal Šlesingr vyrážel na trať s číslem 20. Jako jediný z Čechů se vyvaroval omylu a stoupnul pořadím těsně za elitní desítku na 11. místo. Za vedoucím mužem Martinem Fourcadem zaostával o 13 sekund. Na druhé zastávce skolil pouze čtyři terče a propadl se pořadím na 17. místo. Z českých mužů měl po dvou střelbách nejlepší výchozí pozici do druhé poloviny závodu. I přes veškerou snahu se Michal propadl do třetí desítky. Bohužel krize přišla na první stojce. Šlesingr musel kroužit 450 metrů navíc za 3 chyby. Stále se však udržel před Ondrou Moravcem. Češi jeli skoro za sebou - Krčmář 24., Šlesingr 27. a Moravec 29. Čtvrtou střelbu zvládl Michal stejně jako Moravec čistě a polepšil si o dvě pozice na 25. místo. V posledním běžeckém okruhu se snažil Michal alespoň trochu vylepšit svoji pozici. Nakonec to stačilo na 24. místo, těsně za Moravce.

Závod vyhrál Nor Johannes Thingnes Boe, který zastřílel čistě a o prvenství si to rozdal s Francouzem Quentinem Fillonem Mailetem. Ten až do posledních pár stovek metrů vedl, ale nakonec ho Nor Boe dokázal předběhnout. Třetí doběhl Rus Anton Šipulin, který se snažil dohnat vedoucí dvojici a promluvit do bojů o první místo, ale v zápětí poznal, že už je nedožene a pohlídal si bronzovou příčku. Suverén Martin Fourcade skončil ,,až" pátý s třemi chybami a celkovou ztrátou 29 sekund na prvního Nora.