Český biatlonista Michal Krčmář

Čechům se sprint nevydařil, nejlepší Krčmář dojel na 29. místě

Dnešní sprint na 10 kilometrů se Čechům vůbec nevydařil. Nejlepší český reprezentant Michal Krčmář vybojoval  29. místo. Prvenství opět bral nezastavitelný Martin Fourcade.

Češi vyráželi na trať až v druhé polovině startovního pole kromě Jaroslava Soukupa. Důvodem této změny byla předpověď počasí, jež očekávala sněžení a postupné ochlazování. „Během dne tady v Ruhpoldingu bude mírně sněžit, a poté se ochladí. Trať by se tak měla postupně zrychlovat. Je to sice trochu risk, protože realita může být jiná. Ale kdo neriskuje, nic nezíská," vysvětlil trenér Michal Málek. K podobnému řešení sáhlo spoustu favoritů. Martin Fourcade vybýhal na trať 66., Arnd Peifer 81. Češi dnes startovali s těmito čísly: Jaroslav Soukup 18Ondřej Moravec 56., Michal Krčmář 71., Michal Šlesingr 77 Adam Václavík 88.

Jaroslavu Soukupovi se dnes  nevedlo a stále má výsledky jak na houpačce. Na prvním stavu udělal hned dvě chyby a ani běh neměl nejlepší. Bohužel v takovémto typu závodu to znamená prakticky mizivou šanci na slušné umístění. Stojka Soukupovi vyšla „lépe", když udělal jednu chybu. V cíli nakonec skončil až na 70. místě a do nedělního stíhacího závodu tak nenastoupí.

Druhý Čech na startu Ondra Moravec se musel na střelnici vyrovnávat s náhlou změnou větru a několikrát korigovat mířidla, což mu nakonec bohužel nepomohlo a Ondra musel kroužit tři sta metrů navíc.  Na stojce udělal stejně jako před ním Soukup jednu chybu a mohl se obávat o postup do stíhačky. Z Čechů měl ovšem nejrychlejší běžecký čas, ale to mu v kombinaci s chybami výrazně nepomohlo. Postup do stíhačky mu nakonec těsně vyšel, v konečném pořadí se umístil 52.

Michal Krčmář zažehnul naděje na umístění mezi nejlepšími. Běh sice neměl nejrychlejší, ale v leže zastřílel čistě a uháněl se prát o dobré umístění. Bohužel na stojce minul a odjel na trestné kolo. I přes to to byl pro Českou republiku dnes nejlepší výsledek v podobě 29. pozice.

Komu se celkem překvapivě sprint nevydařil byl Michal Šlesingr, od něhož se očekával útok na Top deset a navazování na vynikající druhé místo z Oberhoferu. Jenže Michal hned v úvodní položce třikrát chyboval a ani ve stoje to nebylo dobré. Šlesingr přidal další chybu a po  dvanácti letech se nepodívá do stíhacího závodu, když v cíli skončil až 65.

Poslední z Čechů mladý Adam Václavík startoval z 88. pozice. Na ležce dvakrát chyboval a musel kroužit 300 metrů navíc, ale na druhé položce trefil všech pět terčů a vyjížděl do posledního běžeckého úseku bojovat o body do hodnocení SP, což mu nakonec těsně vyšlo a díky 39. místu si připsal dva body.

V cíli byl opět nejrychlejší první muž celkového hodnocení SP Francouz Martin Fourcade a v neděli bude obhajovat vítězství.