Krasobruslení
Foto: Facebook - Czech Figure Skating/ Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Bude se v Ostravě po úspěšném krasobruslařském evropském šampionátu konat i ten světový?

Krasobruslení

Dlouhých 18 let trvalo, než se do České republiky vrátil velký krasobruslařský šampionát. Po ostravském mistrovství Evropy se zdá, že další velké akce bychom se mohli dočkat i dříve. A třeba i větší.

Poslední mistrovství světa se na našem území konalo v Praze v roce 1993. Získat pořadatelství světového šampionátu by ale bylo pro Ostravu složitější. Tahle akce přináší mnohem větší nároky na kapacity hotelů a na dopravní obslužnost. Hotel hned vedle haly praskal ve švech už nyní a doprava z letiště z polských Katovic či Krakova by se prodražila.

Vyloučen ale není ani pokus o získání dalšího pořadatelství evropského šampionátu. Např. do Záhřebu, kde se v roce 2008 stal Tomáš Verner mistrem Evropy, se kontinentální šampionát vrátil už po pěti letech. V tuto chvíli jsou pořadatelé mistrovství Evropy určeni na následující dva roky – příští rok se nejlepší evropští krasobruslaři sjedou do Moskvy a v roce 2019 budou závodit v Minsku.

Pokud by se velká krasobruslařská akce měla konat na území naší republiky, bylo by to opět v Ostravě. Kromě hotelu v bezprostřední blízkosti arény, nabídlo ostravské mistrovství tréninkovou plochu hned vedle hlavní ledové plochy nebo rozcvičovací plochu s vysokým stropem, což ocení zejména sportovní páry. Např. Praha takový komfort nabídnout nemůže – v O2 aréně není tréninková hala.

Krasobruslaři si ostravské mistrovství pochvalovali – chválili publikum i zázemí a dokonce mluvili o jednom z nejlepších šampionátů, jaký kdy zažili. A tak by byla škoda, kdyby se další mistrovství vrátilo až zase po 18 letech.

Autor: Jana Šimková
191 11