Emil Zátopek
Foto: geocaching.com

Britský novinář vydal knihu o Zátopkovi!

Emil Zátopek

Slavný britský novinář Pat Butcher právě vydal svou knihu na své náklady. A nejde jen o nějakou knížku. Jde o knihu, která popisuje život Emila Zátopka. 

Pat je velkým fanouškem Zátopka a ve své knize popisuje téměř celý jeho život, od sportovní kariéry až po srpnovou okupaci Československa. Vydání Patovy knihy stálo téměř 12 tisíc eur+ náklady na cestu do ČR. 

Pat Butcher je ve světě znám jako sportovní novinář a atletický komentátor, který má za sebou už 10 olympiád. 

O Emilu Zátopkovi natočil i televizní dokument. „Když jsem v Česku, běhám ve Stromovce, kde běhával Emil, běhal jsem také na jeho dráze v Houštce ve Staré Boleslavi, i po jeho lesních cestách.

"Prostě sleduju stopy svého hrdiny. Nejvíc mě zajímali Láďa Kořán a Jindra Roudný, kteří s Emilem běhali po válce a nejlépe ho znali. Mluvil jsem i s Rony Clarkem, také jsem závodil s Alanem Mimounem - Zátopkovým věčným stínem. Jejich svědectví je nesmírně cenné pro mladou generaci, aby věděla, jaký byl Zátopek hrdina za hranicemi Československa,“ řekl médiím Pat.

Brit je svým způsobem Zátopkem posedlý, sesbíral stohy materiálů i fotografií. Konečnou verzi knihy psal dva roky a vydal ji vlastním nákladem v počtu 1500 kusů. Zatím pouze anglicky, českého překladatele hledá. Dvanácti tisíc eur, které dal za vydání nelituje.

Kniha o Emilu Zátopkovi o autora Pata Butchera Zdroj: racingpast.ca

Autor: D.P.
215 52