Ben Bishop zranění
Foto: isport.blesk.cz

Ben Bishop přišel o zuby, přesto dochytal zápas

Ben Bishop zranění

Od doby, kdy se masky staly povinnou součástí výstroje brankářů, nestává se, že by brankáři měli zranění v obličeji, pokud se zrovna neporvou. Časy, kdy obličeje bránkářů zdobily desítky stehů, jsou dávnou minulostí. Jenže Ben Bishop se ,,rozhodl pravidlem neřídit", když v noci na středu schytal tvrdý zásah pukem do tváře a poranění nezabránila ani maska.

Zranění se Bishopovi přihodilo v zápase s Torontem. Tampě Bay se vedlo celý zápas skvěle, soupeři nasázela hned sedm golů a Bishop poměrně dlouho držel čisté konto, sice poté třikrát inkasoval, ale nejvíc potrápil jeho a jeho tým střela Petera Hollanda.

Holland se dostal k puku a snažil se přiblížit na dosah Tampy, jenže vypálil tak nešťastně, že trefil Bishopa přímo do masky. Komentátoři začali mluvit o tom, jak jsou brankáři chvíli otřesení a hra je na chvíli přerušená, potom však bez problémů pokračuje.

Jenže Bishop je rychle vyvedl z omylu. Konktrétně hned jak otevřel ústa a všichni uviděli, že mu chybí několik předních zubů. Na led byl přivolán týmový lékař. Bishop ovšem chtěl pokračovat, tak společnými silami posbíraly vypadlé zuby, lékař se ještě ujistil, že je Bishop v pořádku a zápas dál pokračoval. 

Autor: Hana Řeháková
Témata: Zpráva Zranění NHL
136 6