Český dráhový cyklista Tomáš Bábek

Bábek stále září! Po Mistrovství Evropy ovládl i závod SP!

Tomáš Bábek i nadále potvrzuje, že má letos opravdu více než oslnivou formu! Poté, co získal dva cenné kovy na ME včetně zlaté medaile, si odváží kov nejcennější i ze závodů celosvětové konkurence, světového poháru v Glasgow.

Český dráhový cyklista Tomáš Bábek Zdroj: Facebook - Tomas Babek

Bábek, který měl srážku s autem a nevědělo se, zda se ke sportu ještě někdy vrátí, dominoval v disciplíně keirin prakticky od samotného začátku. V kvalifikaci skončil druhý, ovšem od té doby všem kolům dominoval. Ovládl dokonce i semifinále. Ve finále pak zvítězil o 92 setin sekundy před Litevcem Lendelem a Britem Olivou.

Pro českou dráhovou cyklistiku je toto vítězství o to cennější, jělikož je první po čtyřech letech. Závod světového poháru totiž naposledy ovládli v roce 2012 Vojtěch Hačecky a Martin Bláha, kteří triumfovali v Pekingu v disciplíně Madison.

Blízko medailovým příčkám byla taktéž Lucie Hochmanová. Ta nejdříve obsadila páté místo ve stíhačce jednotlivkyň a posléze s Jarmilou Machačovou dojela taktéž na páté pozici v disciplíně Madison.