4estné buly, Anaheim-Calgary

ANDREJ NESTRAŠIL skóroval po dlouhé době v NHL. Bodoval i Jaškin - VIDEO

V Anaheimu buly vhodil pes

V noci na dnešek se hrálo 6 utkání. Další výhru přidalo Chicago a New York Rangers. 2 utkání začaly ještě v neděli ve 23hodin a to utkání mezi Detroitem a Edmontem a St. Louis Blues a Coloradem.

Detroit Red Wings - Edmonton Oilers  1-2

V brance Wings se objevila dvojka Petra Mrázka Jimmy Howard. Poprvé od roku 2009 se edmontonským Oilers povedlo vyhrát na ledě Detroitu Red Wings. Edmonton tak pomalu dává zapomenout na sérii tří porážek a proti Detroitu urval druhou výhru v řadě. Utkání rozhodla přesilovková kombinace mezi McDavidem a Nugentem-Hopkinsem, kdy druhý jmenovaný poslal kotouč za Howarda.

Branky a nahrávky: 9. Abdelkader (Br. Smith, Nielsen) – 17. Pitlick (Lucic, Draisaitl), 40. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom)

Střely na branku: 23-28

Počet diváků: 20.027

St. Louis Blues – Colorado Avalanche 5-1

St. Louis se se svým soupeřem příliš nepáralo, po třech minutách vedli 2-0, ve 2. části sice snížil Matt Duchene, který svou branku věnoval zesnulému Marku Svatošovi. Ovšem Blues přidali další 3 branky a bylo po zápase. St. Louis letos klopýtají častěji, než by si představovali, avšak proti Coloradu připomínali dobře namazaný stroj z posledních sezon. Avalanche se naopak poslední zápasy topí v nesnázích a vysoká prohra jim na sebevědomí nepřidala.

Branky a nahrávky: 2. Fabbri (Jaškin, Shattenkirk), 4. Lehterä (Gunnarsson, Tarasenko), 35. Schwartz (Steen, Shattenkirk), 38. Upshall (Reaves, Brodziak), 40. Perron (Parayko, Shattenkirk) – 27. Duchene (Beauchemin, Ťutin)

Střely na branku: 28-23

Počet diváků: 17.220

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 1-4

Třikrát se v dresu New Jersey Devils prosadil ostřílený veterán Mike Cammalleri a jednoznačně se stal hlavní postavou duelu na ledě Caroliny Hurricanes. Devils se díky jeho zásahům a spolehlivému výkonu brankářské dvojky Kinkaida dočkali první výhry na soupeřově kluzišti v letošní sezoně.

Branky a nahrávky: 54. Nestrašil (Hanifin, J. Staal) – 25. Cammalleri (Zajac, B. Bennett), 28. Cammalleri (Josefson), 49. Cammalleri (B. Bennett, J. Moore), 60. A. Greene

Střely na branku: 34-21

Počet diváků: 8.650

Andrej Nestašil 1+0, 8 střel, čas na ledě 14:02

Chicago Blackhawks – Dallas Stars 4-3pp

Utkání se přeleválo na obě stran. Na poslední chvíli se Chicagu podařilo udržet si svoji vítěznou sérii, když Blackhawks porazili Dallas. Stars vyrovnali v samotném závěru, 80 vteřin před koncem se trefil Gemel Smith a poslal zápas do prodloužení osud duelu rozsekl 30 vteřin před koncem prodloužení slovenský veterán Hossa a zajistil domácím 2 body.

Branky a nahrávky: 31. P. Kane (Toews, Seabrook), 44. Toews (Hossa, Keith), 45. Anisimov (Toews, Keith), 65. Hossa (Seabrook, Anisimov) – 16. Seguin (Roussel, Eaves), 29. G. Smith (Hamhuis), 59. G. Smith (Klingberg, Jamie Benn)

Střely na branku: 33-35

Počet diváků: 21.901

New York Rangers – Winnipeg Jets 5-2

Newyorští Rangers jsou k nezastavení. Vyhráli už popáté v řadě a  zároveň zasypali soupeře alespoň pěti góly. Winnipeg vzdoroval soupeřově mašinerii polovinu zápasu a dvakrát dokázal skóre vrátit do nerozhodné podoby. Druhá třetina však rozhodla, New York v ní nasázel čtyři branky v rozmezí sedmi minut a se šancemi Jets byl konec.

Branky a nahrávky: 3. K. Hayes (Klein, Skjei), 31. Zuccarello (Kreider), 34. J. T. Miller (Holden), 37. Fast (Klein, Pirri), 38. Bučněvič (Pirri, Clendening) – 11. Laine (Chiarot, Scheifele), 33. Scheifele (Postma, Ehlers)

Střely na branku: 18-26

Počet diváků: 18.006

Anaheim Ducks – Calgary Flames 4-1

Nelichotivý rekord zlomilo v noci Calgary Flames, samozřejmě z pohledu domácích Ducks zase tak nelichotivý není. Flames se nepodařilo zvítězit v Anaheimu už ve 24. zápase v řadě, ještě nikdy v historii NHL neměl tým tak smolnou sérii na soupeřově kluzišti. Flames v Anaheimu naposledy vyhráli v roce 2004. Anaheim za pondělní výhrou kráčel jistým krokem a jeho hlavní útočné esa se proměnila v dvorní nahravače.

Střely na branku: 21-26

Počet diváků: 16.218

Autor: Tomas Sadil