Michal Neuvirth vs. Petr Mrázek
Foto: Vojtěch Moravec

ANALÝZA: Kdo z českých gólmanů bude na SP jedničkou?

Michal Neuvirth vs. Petr Mrázek

Trenér Josef Jandač nominoval tři brankáře pro Světový pohár Petra Mrázka, Michala Neuvirtha a Ondřeje Pavelce. O post trojky se postará poslední zmiňovaný, ale o roli jedničky se stále rozhoduje. 

Michal Neuvirth vs. Petr Mrázek Zdroj: Vojtěch Moravec

Petr Mrázek je hokejový brankář, který v současné době hraje v týmu Detroid Red Wings v NHL. Jeho první start se uskutečnil 7. 2. 2013. Navíc v sezóně 2014/2015 v play-off vychytal dvě nuly. V minulé sezóně odchytal v základní části celkem 54 zápasů s 92,1% úspěšností. V play-off odchytal jen tři zápasy s 94,5% úspěšností. V reprezentaci na MSJ 2012 byl vyhlášen nejlepším gólmanem roku. Poté byl nominován i na Mistrovství světa do českého národního týmu „A“. Alois Hadamczik Petra nominoval na post třetího gólmana. V utkání proti Německu si odbyl svoji reprezentační premiéru, když byl nasazen na posledních 10 minut zápasu za rozhodnutého stavu 8:1. 

NÁŠ TIP: Šance na post jedničky 40%

 

Michal Neuvirth je hokejový gólman, který v současné době hraje v NHL za Philadelphii Flyers. Byl draftován v roce 2006 do týmu Washington Capitals. Následnou sezónu začal hrát na farmě. V NHL mnohokrát přestupoval, až se nakonec v roce 2008 vrátil na rok do tuzemské ligy, kde chytal za Třinec. Nakonec se usadil v Hearshey a začátkem roku 2009 se dočkal premiéry v NHL. 1. 7. 2015 uskutečnil prozatím poslední přestup do Philadelphie Flyers, kde podepsal dvouletou smlouvu. V minulé sezóně odehrál 32 utkání s 92,4% úspěšností a v play-off odchytal tři zápasy s 98,1 úspěšností. Jeho kariéra v reprezentaci byla celkem hojná. Neuvirth prošel postupně všemi mládežnickými výběry. Na svůj debut v A-týmu pořád čekal, ale dočkal se. Jelikož je nominován na Světový pohár 2016. 

NÁŠ TIP: Šance na post jedničky 60%

 

Oba gólmani patří mezi opory svých klubů v NHL. Podle nás si myslím, že jedničkou pro Světový pohár bude Petr Mrázek, jelikož má odchytáno více zápasů, větší zkušenosti s reprezentací a především výborně čte hru. 


ROZPIS ZÁPASŮ ČESKÉ REPREZENTACE NA SP


Neděle 18. září:
02:00 Kanada – Česko


Pondělí 19. září:
21:00 Česko - Výběr Evropy


Pátek 23. září:
02:00 Česko - USA

235 51