Adéla Hanzlíčková
Foto: facebook/Svaz zápasu České republiky

Adéla Hanzlíčková slaví stříbro na ME do 23 let!

Adéla Hanzlíčková

Zápasnice Adéla Hanzlíčková potřetí za sebou získává stříbrnou medaili na Mistrovství Evropy do 23 let.

Díky losu nastoupila volnostylařka Adéla Hanzlíčková, účastnice LOH v Riu, až do čtvrtfinále a vyhnula se nepříjemné kvalifikaci. Ve čtvrtfinálovém souboji narazila na reprezentantku Turecka Sinem Topcu. Zápas se pro českou závodnici nevyvíjel vůbec dobře - první tříminutové kolo prohrála 0:6. Ve druhém kole si vedla lépe a snížila na rozdíl dvou bodů a následně použila svůj oblíbený chvat "klapačka" a dostala svou soupeřku na lopatky, čímž ukončila zápas.

Čtvrtfinálový zápas Hanzlíčkové

Semifinále mělo podobný průběh jako předešlý zápas, Hanzlčíková nezahájila boj proti rumunské soupeřce Kriszte Tunde optimálně - její soupěřka se dostala do vedení 4:2. Adéla ovšem prokázala lví srdce, znovu se vytasila s "klapačkou" a následně semifinále ukončila po dvou uminutách a čtyřiceti vteřinách položením soupeřky na lopatky.

Semifinálový zápas Hanzlíčkové

Ve svém třetím finálovém zápase za sebou na ni čekala finská zápasnice Petra Maarit Olli, která má na svém kontě i úspěchy mezi seniorkami (zlato v kategorii do 60 kg na ME 2016). Hanzlíčková zahájila zápas dobře a měla prokazatelnou převahu, což vyústilo v napomínání Finky, která se ale brzy vzchopila, a první kolo ovládla 6:0. Svůj náskok postupně navyšovala a ani urputná snaha české závodnice již nedokázala zvrátit konečný výsledek 10:3 pro Finku. 

Finálový zápas Hanzlíčkové

Adéle tak zakončila své působení v kategorii do 23 let ziskem třetí stříbrné evorpské medaile v řadě. 

Autor: Hana Řeháková
548 0