Adéla Hanzlíčková se raduje po vítězném zápase o bronzovou medaili na MS do 23 let 2017
Foto: https://www.facebook.com/svaz.zapasu/?hc_ref=ARQukoJVuBpDkNS6DNrUYtArOqk3q_jcSetT6hUTVo3X2ONLV-eu1kkWv3lIcgC_4Zc

Adéla Hanzlíčková se raduje z bronzové medaile na mistrovství světa do 23 let

Adéla Hanzlíčková se raduje po vítězném zápase o bronzovou medaili na MS do 23 let 2017

Česká zápasnice Adéla Hanzlíčková vybojovala na světovém šampionátu do 23 let v Bydhošti bronzovou medaili. V souboji o třetí místo zdolala Taťjanu Smoliak z Ruska. Zlato získala Japonka Gempei, stříbro Kanaďanka Stone.

Třiadvacetiletá Hanzlíčková podlehla už v předkole pozdější vítězce Gempei, v opravách si ale účastnice loňských olympijských her v Riu poradila s Číňankou Ling-ling a Ázerbájdžánkou Gambar a probojovala se tak do duelu o bronz. Tam prohrávala ještě v poslední půlminutě 4:6, ale dokázala vyrovnat a vzápětí udržet soupeřku na lopatkách. Česká volnostylařka tak vybojovala první medaili ve světové konkurenci a na turnaji se stala nejlepší Evropankou.

Hanzlíčková s trenérem Hemzou po zisku bronzové medaile na MS do 23 let Zdroj: www.facebook.com Medaile je o to cennější, že Hanzlíčková byla před šampionátem nemocná. Na poslední chvíli dobírala antibiotika a za posledních deset dnů přípravy absolvovala pouze jeden zápasnický trénink. „Byly tam i chvíle, kdy jsme uvažovali o tom, že do Polska vůbec neodjedu. Teď jsem samozřejmě šťastná, že jsem to nevzdala," prohlásila spokojená Hanzlíčková.

Autor: Jana Šimková
224 0