Česká oštěpařka Barbora Špotáková
Foto: ČAS

A JE TO TADY! Barbora Špotáková bude házet až do Olympiády v Tokiu!

Česká oštěpařka Barbora Špotáková

Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se rozhodla pokračovat v kariéře. Ačkoliv letos po bronzové olympiádě mluvila o tom, jak ji vyčerpává tlak velké soutěže, dnes v restauraci U Pinkasů oznámila, že ji láká start na olympijských hrách v Tokiu v roce 2020. Vhodným dárkem se tedy ukázala zástěra na vaření s kapsami na medaile z velkých akcí na následující čtyři roky.

Česká oštěpařka Barbora Špotáková Zdroj: ČAS

Špotáková plánuje být opatrnější při doplňkových sportech, aby si neublížila tak jako letos při tenise, kdy si zlomila zánártní kost, což jí hodně zkomplikovalo přípravu na olympiádu.

Po loňské sezóně, kdy trénovala sama a nedařilo se jí podle představ, se letos vrátila k trenérovi Černému a trénovala s mladšími atlety, což si nyní pochvaluje. „Letos jsem se cítila skvěle. Baví mě trénovat, nemám žádné zranění, necítím se psychicky ani fyzicky unavená. Stále si myslím, že mám tomu sportu co dát,“ prohlásila Špotáková a k účasti na příští olympiádě dodala: „Medaile z Ria mi dala impulz, abych nekončila kariéru. Pro mě je Tokio jednoznačně další motivací, až takhle výhledově přemýšlím. Olympiáda je to, kam mířím.“

Po minulé olympiádě si naordinovala volnější režim, o tom pro příští sezónu neuvažuje, motivací pro ni bude mistrovství světa v Londýně. Na dotaz o rozšíření rodiny přiznala, že by Jankovi ráda pořídila sourozence, ale věci zatím nechá volný průběh.

Kolik medailí do kapes zástěry přibyde, je zatím ve hvězdách. Dobrou zprávou pro české fanoušky však je, že kariéra úspěšné reprezentantky ještě nekončí a světová rekordmanka se o medaile prát jen tak nepřestane.

213 318