Děkovačka fotbalistů Dukly

1. liga: Plzeň vyhrála gólem z offsidu, Sparta po prohře vypadla z boje titul!

Dvacáté kolo epojištění.cz ligy se nabídlo hned několik zajímavých zápasů, jejichž výsledky mohly hodně promluvit do souboje o ligový titul.

Karviná přestřílela Jihlavu, Plzeň vyhrála neregulérním gólem

Sobotní program 20. kola první fotbalové ligy zahájily hned 4 zápasy od 15:00. Fotbalisté Dukly Praha přivítaly na Julisce svého souseda z tabulky Jablonec. Zápasy mezi těmito celky bývají na góly bohaté, brankový průměr se pohybuje kolem čtyř gólů na zápas. Tento zápas se nezdál být výjimkou, už ve druhé minutě dorazil míč do sítě Jablonce Zinedine Mustedanagić, který na Julisce hostuje ze Sparty. Pak se ovšem zápas dostal do nudnějších kolejí. Dukla byla celou dobu aktivnějším celkem, ale další zásah přidat nedokázala. Jablonec si za celou dobu utkání nepřipsal ani jednu střelu na bránu. Po těsné výhře 1:0 se domácí dostali v tabulce právě před Jablonec, který se po vítězném zápase se Spartou v lize zatím trápí.

Děkovačka fotbalistů Dukly Zdroj: facebook.com/FKDuklaPraha

O nejgólovější zápas tohoto kola se postarali fotbalisté Jihlavy a Karviné. Hosté se ujali vedení už ve 14. minutě, když se prosadil Lukáš Budínský. Fotbalovou parádu však mohli diváci vidět mezi 36. a 45. minutou. Za 9 minut padly celkem 4 góly! Do šaten se odcházelo za stavu 2:3 pro Karvinou. Hosté v druhém poločase přidali ještě jednu branku a z Vysočiny si tak odvezly cenné tři body. Naopak Jihlava si značně zkomplikovala pozici na spodku tabulky.

Viktoria Plzeň, jeden z kandidátů na titul, potřebovala po prohře se Slavií opět najet na vítěznou vlnu. Soupeřem Viktroriánů byl trápící se Liberec. Svěřenci Romana Pivarníka však ukázali, že se také nenachází v ideálním rozpoložení. Severočechy porazili pouze jednobrankovým rozdílem. Gól navíc padl po ofsajdovém postavení, ve kterém se objevil domácí útočník Michael Krmenčík. Liberecký hráč Kúdela si pak srazil míč do vlastní branky.

Sparta padla v Mladé Boleslavi, Slavia v závěru přetlačila Teplice

Ani fotbalisté Sparty Praha nezažívají zrovna v nejlepší situaci. Po šťastné domácí výhře na Duklou (1:0) čekal na Spartu soupeř v podobě Mladé Boleslavi. Domácí Boleslav byla v první půli aktivnějším celkem, ovšem bez gólového úspěchu. Po poločasovém vystřídáním Sparty, se do hry konečně dostali i hosté. Jediným výsledkem však byla územní převaha. Domácím pak stačilo jen čekat na chyby Sparťanů. Jednu z nich dokázali i využít. Po chybě brankáře Koubka se hlavou prosadil Da Silva. Sparta tak s největší pravděpodobností vypadla z boje o titul. Na druhou Plzeň ztrácí letenští už 5 bodů, na Slavii dokonce 9!

Mladá Boleslav si připsala důležité vítězství nad Spartou Zdroj: facebook.com/fk.mlada.boleslav

Naopak Slavia Praha se nacházela v cela odlišné situaci. Po výhře na Plzní se ji titul výrazně přiblížil. Ovšem po takto velkém vítězství se zdálo, jakoby domácí usnuli na vavřínech. Do utkání proti Teplicím vstoupili trošku pasivně. Probrat z euforie je mohli hosté po chybě Sýkory. Ukvapený Červenka však svoji šanci nevyužil. Prakticky z protiútoku dali domácí gól. Mešanovič obehrál golmana Chudého a přeložil míč Milanovi Škodovi, který doklepl míč do prázdné branky. Ale i Teplice byli za svoji aktivitu odměněni. Po Krobově centru propálil golmana Pavlenku Matrin Fillo. Remízový stav vdržel až téměř do konce utkání. Ale po přímém kopu Sýkory a závaru před brankou Teplic se domácí dočkali vítězné branky! Hostující Vaněček si srazil míč do vlastní sítě. Slavia tak má k titulu zase o něco bíže.

Zápas Slavie sledovalo přes 15 tisíc diváků! Zdroj: facebook.com/SKSlaviaPrahaFotbal Kompletní výsledky 20. kola a tabulka:

Dukla Praha 1:0 Jablonec

Jihlava 2:4 Karviná

Zlín 1:1 Slovácko

Příbram 1:0 Hradec

Brno 0:0 Bohemians Praha

Plzeň 1:0 Liberec

Mladá Boleslav 1:0 Sparta Praha

Slavia Praha 2:1 Teplice