Ester ledecká si dojela pro třetí vítězství v sezóně.
Foto: https://twitter.com/hashtag/ledeck%C3%A1

Úžasná Ledecká. V Lackenhofu ovládla další závod v obřím slalomu

Ester ledecká si dojela pro třetí vítězství v sezóně.

Měsíc před začátkem olympijských her zvítězila česká závodnice Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu v Lackenhofu, když svým soupeřkám nedala žádnou šanci. Upevnila si tak průběžné vedení v hodnocení Světového poháru a pomalu, ale jistě, se pasuje do role jedné z největších favoritek na zisk olympijské medaile.

Výhodu do závodu získala Ledecká už po kvalifikaci, kdy díky nejrychlejšímu kvalifikačnímu času měla možnost volby dráhy do vyřazovacích jízd. Druhý zvrat přišel v osmifinále, kde vypadla ruská závodnice Aljona Zavarzinová a Češka tak přišla o jednu z největších konkurentek.

Ledecká v pavouku narazila na spoustu zvučných jmen, všechny však nechala daleko za sebou a to i vicemistryni světa Patrizii Kummerovou nebo Rusku Jekatěrinu Tuděgeševovou. Ve finále narazila úřadující mistryně světa Ledecká na Rakušanku Julii Dujmovitsovou, ta však svou finálovou jízdu vůbec nedokončila. 

Olympijskou sezónu má Ledecká rozjetou výborně. Z dosavadních čtyřech závodů, nevyhrála pouze ten v Cortině d'Ampezzo, když neprošla přes osmifinále. Doufejme, že v takéto pohodě bude česká jednička závodit i na olympiádě v Peyongchangu.

Mezi muži dnes skončil Viktor Brůžek až na 61. pozici a body do hodnocení Světového poháru bohužel nezískal. Kvůli jeho ne příliš výrazným výkonům se mu navíc vzdaluje také účast na olympiádě. 

134 1