Selina Gasparin a její zbraň
Foto: www.biathlonworld.com

Selina Gasparin popřela, že by byl její manžel Ilya Chernousov zrádce a donašeč

Selina Gasparin a její zbraň

Lyžař Ilya Chernousov v poslední době čelí slovním útokům ze strany trenéra ruské reprezentace Borodavka, že je také zapleten do dopingového skandálu, a že vynášel ven informace o svých kolezích. To nenechalo chladnou jeho manželku biatlonistku Selinu Gasparin, která popírá, že by byl její manžel zrádcem.

O státem organizovaném dopingu už bylo napsáno mnoho článků a zdá se, že tato kauza snad nikdy neskončí. Ruští představitelé se místo toho, aby přijali vinu a omluvili se, snaží očernit jiné. Jedním z takových je i ruský lyžař Ilya Chernousov, jehož nařkl trenér mužské ruské reprezentace běžeckého lyžování Yuri Borodavko, že je též zapleten do dopingového spiknutí, a že o svých kolezích z týmu vynášel informace.

„Je to možná jeden z anonymních informátorů," prohlásil Borodavko pro gazeta.ru. Dále také uvedl, že je Chernousov klidný pouze z jediného důvodu a je také zapojen do tohoto spiknutí.

Lyžař na tato obvinění a nařčení výrazněji nereagoval, pouze vydal krátké prohlášení pro sibkray.ru. „Myslím, že víte, že jen blufuje," uvedl ruský lyžař, který přišel o začátek olympijské sezóny kvůli zdravotním problémům.

Na jeho obranu vystoupila také biatlonistka Selina Gasparin, s níž Chernousov v roce 2014 vstoupil do stavu manželského. Gasparin popřela všechna obvinění a uvedla, že se její manžel rozhodl nevyjadřovat se k dopingovému skandálu, který hýbe celým sportovním světem, a k nařčení od trenéra Borodavka. 

Chernousov si v závodě na 50 km na Olympiádě v Sochi doběhl pro bronzovou medaili, před ním do cíle dorazili další dva Rusové Alexander Legkov and Maxim Vylegzhanin. Oba dva byli ovšem v letošním roce diskvalifikováni za pozitivní dopingové testy a Chernousov se tak posunul na první místo. 

230 1