Stupně vítězů MSJ

Sdruženář Vytrval přidal další medaili pro české kombiňáky na JMS.

Na juniorském mistrovství světa dnes probíhal poslední závod sdruřenářů a opět udělal radost českým barvám. Bronz totiž získal Jan Vytrval. Skvělý závod má za sebou Ondřej Pažout, jež doběhl šestý.

Skokanská část se opět vydařila české dvojici Jan Vytrval a Ondřej Pažout. První jmenovaný skočil 101,5 metru, druhý 98 metrů. Na vedoucí pozici byl Německý sdruženář Luis Lehnert. Druhý po skoku byl Rakušan Dominik Terzer, třetí Slovinec Vid Vrhovnik, který se pravidelně v této sezoně ukazuje i na Světových pohárech.  Jan Vytrval byl čtvrtý a Ondřej Pažout šestý.  Na 43. místě byl při své premiéře na MSJ Petr Šablatura a 47. po skoku byl David Zemek.

V běžecké části se vedoucí čtveřice brzy doběhla a celé úvodní kolo tak absolvovala spolu. Za nimi se blížila dvojice Loomis s Pažoutem. Český reprezentant bohužel na Američana na konci prvního kola ztratil kontakt a do vedoucí skupiny se nedostal. V úvodu druhého běžeckého kola za to vzal Vid Vrhovnik a vytvořil si komfortní náskok, který udržel až do cíle. Za ním se vydal Jan Vytrval a v jednu chvíli to vypadalo, že dokáže Slovince dostihnout. To se však nestalo a na Vytrvala se začal tlačit Terzer společně s Loomisem. Dramatický finiš této trojice vyhrál Dominik Terzer a získal tak stříbro. Jan Vytrval o jednu desetinu předčil Američana Bena Loomise a získal tak bronzovou medaili​.​​​​​​  Ondřej Pažout ve fotofiniši porazil vítěze skoku Luise Lehnerta a skončil tak šestý. David Zemek se na 5km posunul kupředu a cílovou pásku protnul jako 38. Petr Šablatura doběhl do cíle na 44. pozici.

Poslední tři juniorské šampionáty tak Češi vybojovali 4 medaile. Před dvěma roky zlato Tomáš Portyk. Vloni bronzová štafeta  (Pažout, Zemek,Vytrval, Daněk) a právě aktuální MSJ zlato Ondřej Pažout a bronz Jan Vytrval.

1. Vid Vrhovnik (SLO) +0:00 (4)
2. Dominik Terzer (AUT) +0:05 (8)
3. Jan Vytrval (CZE) +0:05 (5)
4. Ben Loomis (USA) +0:05 (1)
5. Einar Luraas Ofterbo (NOR) +0:18 (3)
6. Ondřej Pažout (CZE) +0:23 (7)
7. Luis Lehnert (GER) +0:23 (23)
8. Johannes Lamparter (AUT) +0:30 (10)