Stupně vítězů Juniorského Mistrovství světa v Severské kombinaci

Sdruženář Pažout se vyznamenal. Je juniorským mistrem světa!

První závod v severské kombinaci ve Švýcarském Kanderstegu a hned medaile a to zlatá. Tomáše Portyka z před dvou let napodobil Ondřej Pažout. Skvělý závod absolvoval také Jan Vytrval, jenž doběhl do cíle jako pátý.

Už treninkové skoky naznačovaly výborné výchozí pozice. Jan Vytrval téměř pokaždé patřil mezi nejlepší skokany v tréninku. Ondřej Pažout se umistňoval také dobře a v provizorním skokanském kole, které vyhrál Jan Vytrval, obsadil 4. místo. Tuto dvojici v závodě doplnil David Zemek a Jakub Čejchan.  Soutěžní skok skvěle vyšel Janu Vytrvalovi jenž skočil 101 metrů a jediný, kdo ho překonal, byl Ondřej Pažout, který přistál na metě 103 metru a vyhrál tak celou skokanskou část. Jakub Čejchan byl po skoku na 36. místě David Zemek vybíhal ze 40. místa.

Stupně vítězů Juniorského Mistrovství světa v Severské kombinaci Zdroj: FB Czech Nordic combined Team

Na lyžích běžel Ondřej Pažout celou 10-ti km trať osamocen, až k závěru se k němu blížila rychla pronásledující skupina v čele s Američanem Benem Loomisem a Norem Einarem Luraasem Ofterbem. Držel se jich také Rakušan Lamparter a Jan Vytrval. Možná největší favorit Mika Vermeulen, který je jeden z nejlepších běžců ze startovní listiny aktuálně na MSJ, se posunul ze 23. místa na místo šesté. David Zemek se posunul v běhu na 33. místo. Naopak propadl se Jakub Čejchan, který doběhl na 48. pozici.

Ondřej Pažout po skokanské části Zdroj: FB FIS Nordic Combined

Pažout i přesto, že se k němu pronásledovatelé blížili nezadržitelnou rychlostí, nakonec udržel vedení a stal se v historii již čtvrtým českým juniorským mistrem světa v severské kombinaci a bezprostředně před olympiádou prokázal výbornou formu. Skvěle se prezentoval tak Jan Vytrval, který nakonec neudržel stříbrnou příčku po skokanské části a doběhl na páté pozici.

1. Ondřej Pažout  (CZE) +0:00
2. Einar Luraas Ofterbo (NOR) +0:03
3. Ben Loomis (USA) +0:08
4. Johannes Lamparter (AUT)  +0:16
5. Jan Vytrval (CZE) +0:22