Česká skicrossařka Nikol Kučerová
Foto: http://www.czech-ski.com/akrobaticke-lyzovani/aktuality/nikol-kucerova-hlasi-navrat-je-v-plne-priprave-a-uz-se-tesi-na-svuj-start-v-sp

Nikol Kučerová zajela životní závod. V Innichenu skončila šestá

Česká skicrossařka Nikol Kučerová

Skicrossařka Nikol Kučerová zajela jeden ze svých nejlepších výsledků kariéry, když v závodě v Innichenu skončila na celkovém šestém místě.

Nikol začala závod 18. místem v kvalifikaci. Ve vyřazovacích bojích byla úspěšná, když postoupila až do semifinále. V tom byla třetí, což znamenalo postup do malého finále. V něm dojela druhá za mistryní světa, Kanaďankou Kelsey Serwa, což znamenalo konečnou šestou příčku. Vloni v Innichenu skončila ve čtvrtfinále a letos si tak spravila náladu a zajel svůj nejlepší výsledek v sezóně. 

Kučerová využila nového systému postupu, když místo šestnácti nejlepších postupovalo do hlavní části prvních dvaatřicet závodnic. Ve vyřazovacích bojích se pak česká závodnice naplno chopila své šance a po výhře svého osmifinále a třetím místě v semifinále dostala možnost bojovat v malém finále. Zde si svým časem vyjela finální druhé místo. A o jednu příčku zlepšila svůj osobní rekord z roku 2011, kde na závodě v Grindelwaldu vybojovala sedmé místo.

87 6