Ester Ledecká
Foto: Facebook - Ester Ledecká

Neuvěřitelná Ledecká. Po životních úspěších na lyžích ovládla dnešní závod SP na snowboardu

Ester Ledecká

Lépe pro mladou talentovanou sportovkyni ani sezóna začít nemohla. Poté, co si nejdříve vylepšila osobní maximum v závodě SP na lyžích, zvítězila dnes v závodě SP snowboardistek v italské Carezze.

Aktualizujeme

Na lyžích Ledecká ani lépe začít nemohla. Nejdříve si vyrovnala osobní maximum v SP třináctým místem a následně se probila i do elitní desítky, konkrétně na sedmé místo. Zaznamenala tak nejlepší český výsledek v rychlostních disciplínách od dob Olgy Charvátové Křížové. Teď ale opět řádí na snowboardu. 

V italské Carezze byl dnes na programu paralelní obří slalom. "Stála jsem na prkně 3 dny, z toho jeden den pršelo a nejezdily vleky. Nevím, co od toho očekávat." nechala se slyšet před samotným závodem Ledecká. No, jak je vidět, krátká dobá na snowboardu ani tak nevadila.

Již dopolední kvalifikace se stala kořistí mladé české obojživelnice, která tak vstupovala do vyřazovacích jízd z nejvýhodnější pozice. 

Ani v těch neměla větší potíže. Všechny své soupeřky s přehledem porážela, ve finále dokonce porazila svoji německou sokyni Hofmeister o 1,42 sekundy. A hned v prvním závodě letošní sezóny v paralelních disciplínach na snowboardu bere Ledecká zlato. 

Mezi muži startoval 37letý Viktor Brůžek, který stále bojuje o nomimaci na olympijské hry. Nicméně v kvalifikaci obsadil až 60. příčku, daleko za postupem. 

Autor: Jan Linha
277 371