Česká ženská výprava na ME v Curlingu.
Foto: http://www.worldcurling.org/ecc2017/teams

ME curling: Češky po výhře nad Tureckem stále živí šanci na play off. Muži stále stoprocentní

Česká ženská výprava na ME v Curlingu.

Ve Švýcarském St. Gallen odstartovalo 17. listopadu mistrovství Evropy v Curlingu. Na této soutěži nechybí ani české výpravy, které soutěží jak v ženské, tak mužské kategorii. Zatímco ženy po třech hracích dnech bojují ve středu tabulky, muži zatím jen vítězí.

Pětice žen (Ezhan Kolcevskaia, Klára Svatoňová, Tereza Plíšková, Alžběta Baudyšová a Anna Kubešková) bojuje nejen o Evropské medaile, ale také jde o generální přípravu na olympijskou kvalifikaci. Do turnaje český tým nastoupil v sobotu 18. listopadu a to proti výběru Itálie. Italky však do zápasu vstoupily aktivněji a Češky musely hned od začátku dotahovat. Snaha bohužel vytoužené vítězství nepřinesla a první zápas turnaje naše hráčky prohrály 3:6. O poznání lépe vypadal zápas proti Maďarkám. Hned na počátku hry šel český výběr do vedení, které však následně, díky podařeným hodům Maďarky vynulovaly a Češky znovu dotahovaly. To se povedlo, poslední slovo měl však soupeř, a český tým zaznamenal druhou prohru na turnaji v poměru 7:8. První možnost spravit si náladu, získaly české hráčky v neděli. Proti týmu Německa byly celou dobu lepším týmem a připsaly si první body za vítězství 9:5. Povzbuzeny výhrou nastoupily v pondělí Češky proti Dánkám. Zápas se však nesl úplně v jiném duchu než duel s Německem a třetí prohra na turnaji 3:6 přinesla po třech dnech turnaje velmi nelichotivé výsledky. Pondělí večer naštěstí přineslo nápravu v podobě výhry nad Tureckem a prozatímní, dělené, páté místo v tabulce. Další zápas čeká český výběr s Ruskem, kde jsou právě české hráčky favoritkami.

Suverénní vstup do turnaje měl poté výběr české reprezentace v kategorii mužů. V prvním zápase rozdrtil své soupeře ze Slovinska a česká sestava (Jiří Snítil, Lukáš Klíma, Martin Snítil, Jindřich Kitzberger a Samuel Mokříš) slavila první vítězství. Jako další čekal Čechy tým Turecka. V úvodu zápasu jasně dominovala česká sestava, Turci však nedali našim nic zadarmo a český tým vybojoval vítězství až nastaveným hodem. Zápas s Walesem potom přinesl hody pro oči českého fanouška. Výhra 11:1 znamenala potvrzení vedení českého týmu, který spolu s Poláky, zatím, nezakusil prohru. Svůj čtvrtý zápas sehrál český výběr s Litvou, kterou jasně porazil 8:2. Další souboj bude Čechy čekat s Francií, která se zatím v tabulce drží na třetím místě.

Jak si český tým vede a jak vypadají jeho naděje na finálové umístění, vás budeme i nadále informovat.

   

Autor: Jakub Netahlo
184 1