Stupně vítězů Hakuba
Foto: FB FIS Nordic Combined

Domácí fanoušky potěšil Akito Watabe, Tomáš Portyk v TOP10

Stupně vítězů Hakuba

Poslední dva závody před zimní olympiádou je zastávka sdruženářů konající se v Japonské Hakubě, kde se Světový pohár odehrával naposled před 15-ti lety. Domácí hrdina Akito Watabe potrvdil roli favorita a svým soupeřům nedal žádnou šanci. Tomáš Portyk ukazuje před olympiádou velmi dobrou formu, jelikož nakoukl podruhé v sezóně do nejlepší desítky.

Už ve skokanské části kraloval domácí Akito Watabe. Druhý po skoku byl Estonec Kristjan Ilves, který zřejmě před OH chytil výbornou skokanskou formu. Třetí po skoku byl Němec Mannuel Faisst. Skokanská část přinesla proměnlivé podmínky a s těmi moc neporozuměli naši sdruženáři. Tomáš Portyk byl po skoku na 14. místě a Miroslav Dvořák 31.


V běžecké části stylem start-cíl Akito Watabe ukázal, že je na OH připraven skvěle a i když nemusel vynaložit extrémní snahu, náskok se zvyšoval. Ilves ztrácel na každém kilometru víc a víc a tak ho na trati předběhl jak Jan Schmid, který nakonec doběhl druhý, tak i třetí Manuel Faisst.  Tomáš Portyk téměř celou běžeckou část absolvoval společně s vynikajícím běžcem Mikkem Kokslienem a společně s Yoshitem Watabem a Terencem Weberem se blížili ke skupině před sebou, která na startu měla náskok přes minutu. Zhruba na sedmém km se skupina Koksliena a Portyka dokázala připojit a vznikl tak boj o 5. místo.  V něm byl nejsilnější Nor Espen Bjornstadt, jenž dokončil závod právě před Mikkou Kokslienem. Tomáš Portyk finišoval jako desátý, což pro něj znamená druhé umístnění v TOP10 v této sezoně. Miroslav Dvořák doběhl dvaatřicátý a i když se poslední kilometry blížil k bodované pozici, tak to na body nestačilo.

Zítra je na programu poslední závod před OH

1. Akito Watabe (JPN) +0:00  (3)
2. Jan Schmid (NOR) +1:13 (5)
3. Manuel Faisst (GER) +1:22 (10)
4. Kristjan Ilves (EST) +2:14 (31)
5. Espen Bjornstad (NOR) +2:36 (20)
6. Mikko Kokslien (NOR) +2:40 (4)
7. Go Yamamoto (JPN) +2:44 (21)
8. Yoshito Watabe (JPN) +2:45  (15)
9. Terence Weber (GER) +2:45  (8)
10. Tomáš Portyk (CZE) +2:46 (7)
-------------------------------------------------------
32. Miroslav Dvořák (CZE) +5:53 (22)

55 4