Ester Ledecká
Foto: Facebook - Ester Ledecká

Ďáběl jménem Ledecká! Vítězí podruhé za sebou ve světovém poháru snowboardistek!

Ester Ledecká

Ester Ledecká je opravdu neuvěřitelným úkazem. Včera stála na snowboardu po třecg dnech tréninku a hned ovládla závod světového poháru v disciplíně paralelní obří slalom. A dnes tento úžasný úspěch zopakovala a do dalších závodů na prkně si ponese s velkým náskokem žlutý trikot.

Dnešní závod měl podobný scénář jako ten včerejší. Ledecká opět ovládla kvalifikaci a do vyřazovacích tak bojů postoupila z nejvýhodnější pozice, kdy v úplně každé jízdě si mohla volit dráhu. 

V paralelních jízdách se rozhodla vždy pro modrou dráhu, o které již včera prohlásila, že byla z jejího hlediska rychlejší než ta červená. V osmifinále s přehledem porazila Švýcarku Stefanii Müller, které v cíli nadělila 65 setin. Ve čtvrtfinále ji čekala další zástupkyně helvétzského kříže, Ladina Jenny, kterou Ledecká porazila dokonce o 74 setin. První malé zaváhání přišlo až v semifinále. 

Tam byla soupeřkou Ledecké Rakušanka Sabine Schöffmann. Ještě před polovinou trati udělala česká obojživelnice chybu, příliš zařízla prkno a začala ztrácet. Na mezičase zaostávala o 44 setin. Ovšem její závěr byl opravdu raketový. Již do zamlženého cíle doslova vlétla a nakonec proťala pomyslnou cílovou pásku o pouhé 4 setiny sekundy dříve a postoupila do finále. Podruhé ve dvou dnech. Ihned po její jízdě byl však závod na nějakou dobu přerušen, jelikož se nad sjezdovku snesla velmi hustá mlha. 

Na finále čekaly snowboardistky zhruba 30 minut. Organizátoři totiž museli vyčkat, než ze sjezdovky alespoň částečně vymizí mlha, aby mohli závodnice pustit dolů v rámci regulí. Finálovou soupeřkou Ledecké byla Selina Jörg z Německa. Pevnější nervy v těžkých podmínkách však prokázala česká mistryně světa. Již na startu se ujala vedení. Na mezičase měla náskok 22 setin sekundy. To je ještě Němka držela s Ledeckou kurz. Nicméně v druhé polovině trati začala ztrácet výrazněji a Češka nakonec zvítězila o propastných 89 setin a připsala si další tisícovku bodů do hodnocení SP.

Suuverénně tak vévodí celkovému pořadí s 2000 body a před dnešní druhou finalistkou, Selinou Jörg, která se drží na druhé pozici, má náskok neskutečných 950 bodů. A to po odjetí pouhých dvou závodů. 

Mezi muži se dnes představil opět 37letý Viktor Brůžek, který v kvalifikací obsadil 60. místo, daleko za postupovými příčkami. Jeho cílem v závodech světového poháru je vyjet dostatečné množství bodů k účasti na olympijských hrách. 

265 596