Anna Dušková s Martinem Bidařem při exhibici na ME 2017
Foto: facebook.com/duskovabidar/

Čeští krasobruslaři budou bojovat v Grand Prix ve třech kategoriích

Anna Dušková s Martinem Bidařem při exhibici na ME 2017

Nová krasobruslařská sezóna sice už nějaký ten čas běží, ale až v pátek vypukne úplně naplno. V Moskvě totiž proběhne první závod Grand Prix. Češi budou mít letos v prestižním seriálu zastoupení hned ve třech kategoriích.

Dlouhých sedm let trvalo, než čeští krasobruslaři dostali pozvánku do třech kategorií. V roce 2010 Českou republiku reprezentovali Tomáš Verner, taneční pár Lucie Myslivečková, Matěj Novák a sportovní dvojice Klára Kadlecová, Petr Bidař. Právě Bidařova mladšího bratra Martina čeká s jeho partnerkou Annou Duškovou v této soutěži premiéra. Ta se ale uskuteční až začátkem listopadu v Pekingu, druhý závod pak mladý český pár čeká o čtrnáct dní později ve Francii. Už tento pátek ale můžete držet palce tanečnímu páru Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn. Moskevská soutěž pro ně bude letos v seriálu Grand Prix jedinou. Posledním do party v české reprezentaci bude už tradičně Michal Březina. Zkušený sedmadvacetiletý krasobruslař nastoupí za čtrnáct dní na závodech v Kanadě a na listopadové Grand Prix v Japonsku, kde má silnou fanouškovskou základnu.

Michal Březina při krátkém programu na MS 2017 Zdroj: facebook.com/helsinki2017/ - Antti Lehto

Celá Grand Prix vyvrcholí v prosinci finálovým závodem v japonské Nagoji. Kromě boje o celkové vítězství bude tyto závody zajímavé sledovat i z hlediska blížící se olympiády. Ač olympijské boje vypuknou až v únoru, k jinému měření sil světové špičky před ní už nedojde. Účast v Grand Prix mají letos naplánovanou prakticky všichni nejlepší krasobruslaři současnosti. Nebude chybět nikdo z úřadujících mistrů světa. Už na moskevském závodu se představí dva z nich – domácí Jevgenia Medvedeva a Japonec Juzuru Hanju.

V jednotlivých závodech Grand Prix bude soutěžit dvanáct krasobruslařů a krasobruslařek v individuálních kategoriích, osm sportovních dvojic a deset tanečních párů. Do finálového závodu se kvalifikuje šest nejlepších na základě součtu bodů za umístění ve dvou závodech.

Program Grand Prix:

20. - 22. října              Rostelecom Cup v Moskvě (Kuzmichová, Sinicyn)

27. – 29. října             Kanadská brusle v Regině (Březina)

3. – 5. listopadu          Čínský pohár v Pekingu (Dušková, Bidař)

10. – 12. listopadu      NHK Trophy v Ósace (Březina)

17. – 19. listopadu      Mezinárodní cena Francie v Grenoblu (Dušková, Bidař)

24. – 26. listopadu      Americká brusle v Lake Placid (bez české účasti)

7. – 10. prosince         Finále soutěže v Nagoji

275 0