Čeští curleři na mistrovství světa 2015
Foto: Facebook - Český curling

Čeští curleři zahájili ME třemi výhrami. Ženy po dvou porážkách porazily Německo

Čeští curleři na mistrovství světa 2015

Úvodní zápasy mistrovství Evropy mají čeští curleři za sebou. Zatímco ženy se perou v elitní skupině o možný medailový přísun, muži v čele s Jiřím Snítilem se pokusí o návrat mužského curlingu do elitní skupiny ME. Začátek se jim vydařil na výbornou.

Ženy neměly do turnaje příliš povedený vstup. Tým okolo skipky Anny Kubeškové ve svém úvodním utkání podlehl Itálii 3:6 a bohužel ani druhé utkání nedopadlo nejlépe. Proti papírově slabšímu soupeři z Maďarska nakonec české ženy prohrály velmi těsným rozdílem 7:8. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, ale nakonec těmi šťastnějšími byly právě Maďarky, které mají na svém kontě překvapivě již dvě vítězství. 

Nejen změna taktiky vedla však ve včerejším, celkově třetím zápase, k vítězství. České ženy totiž porazily velmi silné Němky poměrem 9:5 a naše západní sousedky tak nemají na turnaji ještě ani jednu výhru. V čele se usadila trojice ve složení Itálie, Švédsko a Švýcarsko, která se po úvodních třech utkáních stále drží na 100% bilanci. Mezi muži vedou v elitní skupině Švýcaři, kteří mají na kontě již čtyří vítězství a žádnou porážku. 

Český mužský tým vedený Jirkou Snítilem, jenž se na začátku prosince zúčastní olympijské kvalifikace, bojuje v divizi B o zejména o postup zpět do divize elitní. Úvodní dva dny šampionátu se mužům se lvíčkem na prsou povedly. Nejříve jasně smetly Slovince poměrem 10:3, když po úvodních dvou endech vedli již 6:0. Utkání nakonec skončilo předčasně již po sedmém kole.

Nervy drásající bitvu přineslo utkání s Tureckem. Čeští muži byli vedení 8:5 před poslední desátým endem a vypadalo to, že si jdou pro druhé vítězství. Ovšem Turkové zahráli neskutečný tříbodový end a muselo rozhodnout nastavení. V tzv. extra endu měli opět navrch reprezentanti Česka, jenž zapsali nakonec jeden kamen a také vítězství 9:8. 

Třetí utkání se doposud nese ve znamení nejvyšší výhry. Snítil a spol. doslova roznesli na kopytech reprezentaci Walesu. Hráči z britských ostrovů zahráli jeden kamen v úvodním endu, ale to bylo z jejich strany vše. Češi si následně připsali dva tříbodové, dva dvoubodové a jeden jednobodový end. Konec nastal již po šestém kole s výsledkem 11:1. Pokud budou takto naši reprezentanti pokračovat i nadále, postup do elitní skupiny vypadá více než reálně. 

217 77