Česká curlingová smíšená dvojice Zuzana Hájková a Tomáš Paul
Foto: curling.cz

Čeští curleři jdou do boje o olympiádu. Čeká je však trnitá cesta,

Česká curlingová smíšená dvojice Zuzana Hájková a Tomáš Paul

Poprvé v historii se na olympijských hrách uskuteční zápolení smíšených dvojic v curlingu. Kvalifikační síto je však velmi přísné, jelikož se kvalifikuje pouze 8 párů na základě výsledků z MS 2016 a 2017. O premiérovou účast bojují také Tomáš Paul a Zuzana Hájková.

Česká curlingová smíšená dvojice Zuzana Hájková a Tomáš Paul Zdroj: curling.cz

Jak mužská, tak i ženská reprezentace bude bojovat v kvalifikaci letos v prosinci v Plzni. Zato smíšené páry žádnou kvalifikaci nemají a mohou se kvalifikovat pouze na základě výsledků na MS.

Tomáš Paul a Zuzana Hájková bohužel loni nebodovali, jelikož skončili již v osmifinále. A o to těžší je čeká boj o přímý postup. V základní skupině však ukázali nejen bojovnost, ale také zkušenost a ohromnou formu. Bronzoví medailisté z MS 2013 obsadili druhou příčku na vítěznými Spojenými státy, jenž prošly skupinou D bez ztráty utkání.

Paula s Hájkovou čeká vele důležitý souboj již dnes. Po posledním vítězství ve skupině nad Francií si definitivně zajistili druhou pozici ve skupině, jenž je pro ně zajímavým východiskem do vyřazovacích bojů. Prohrály pouze jediné utkání právě proti USA. 

Dnes je čeká souboj s Maďarskem, které loni také nebodovalo a ve skupině A skončilo na druhé pozici se zápisem 5 výher a dvou porážek. 

Jak se probojovat na OH?

Pokud český pár porazí Maďarsko, postoupí do čtvrtfinále, čímž si zajistí minimálně 4 body. Díky tomuto faktu by přeskočil týmy Slovenska a Rakouska, které sice loni bodovaly, ale letos se do vyřazovacích bojů nedostaly. Nicméně takto nízký bodový přísun k postupu na OH jistě stačit nebude. 

Velkou šanci by jim dal postup do semifinále, jelikož nejhůře postavený tým v semifinále (ten "bramborový") bude brát 9 bodů, což již by dávalo velkou naději na olympijskou účast. Důležité však také je, jak si povedou soupeři českého páru. 

Vítěz získá 14 bodů, stříbrný medailista 12, bronzový deset a poté se odečítá po bodu až do 11. pozice. 

280 0