Aby hráči obstáli v moderním hokeji, musejí se pořád zdokonalovat, jelikož moderní hokej je rychlejší a dynamičtější, než tomu bylo dříve. Tomu se také přizpůsobují různé moderní techniky. Dnes se podíváme na tzv. brzdící padák.
Brzdící padák je označení pro padák, který slouží k mírnému zpomalení objektu či zlepšení jeho stability. Na rozdíl od klasického padáku je menší a tedy zpomaluje méně, ale zase je možné ho použít při vysokých rychlostech a situacích, kdy by se normální padák roztrhl. Používá se u letounů, kteří přistávají na kratší ranveji či na dragsterech. Nově brzdící padák slouží také sportovcům (atleti, hokejisti, fotbalisti).
Je to perfektní pomůcka pro individuální tréninky, na rozvoj dynamiky a síly nohou, výbušnosti a vytrvalosti. Odporové padáky jsou kompletně vyrobené z lehkého, ale pevného nylonu a mají jednoduchý, velikostně nastavitelný bederní pás. Hokejisté tuto pomůcku využívají během letní přípravy, ale také na ledě.
Názor kondičního trenéra Dominika Hůly: Brzdicí padák je dobrá pomůcka na rychlostní trénink. My ho používáme na konci tréninku pro závěrečné sprinty, kdy hráč běží střídavě sprinty s padákem (odporem) a bez něj. Výhoda padáku je, že je celkem cenově dostupný, dá se sehnat i pod 800Kč. Je to dobrá pomůcka pro třeba doplňkové sprinty na konci tréninku, ale celá tréninková jednotka se na tom postavit nedá, zas takový odpor netvoří, ale pro někoho, kdo nemá k dispozici tahače na běhání, je to ideální.