Karolína Erbanová
Foto: www.facebook.com/KarolinaErbanova.cz

Karolína Erbanová prožila životní sezonu, ve které dosáhla svého největšího úspěchu

Karolína Erbanová

Letošní sezona Karolíny Erbanové byla opravdu úspěšná. Zajela spoustu skvělých výsledků a vybojovala několik medailí na kratších tratích. Největším úspěchem bylo mistrovství Evropy ve sprintu, které vyhrála.

Na první pětistovce nezajela Erbanová zrovna nejlepší výsledek, ve druhém kole všechno napravila a z pětistovky měla krásné druhé místo. Na tisícovce světového poháru si vybruslila dokonce nejrychlejší čas. V další zastávce světového poháru, tentokráte v Heerenveenu, zajela Erbanová desáté a třinácté místo. Skvělé výsledky měla Karolína na konci ledna v Berlíně. Na pěti stech metrech dojela druhá a na tisícovce zajela třetí nejlepší čas. I v závěru poháru předvedla Erbanová skvělé výkony. Pětistovku zajela druhá a na kilometru obsadila bronzovou pozici.

Na mistrovství Evropy ve sprintu v Heerenveenu zažila Erbanová životní úspěch. Na pěti stech i tisíci metrech zajela sice druhá místa, ale v celkovém součtu porazila Jorien ter Mors o devět setin sekundy a mohla si tak vychutnat českou hymnu na stupních vítězů. V únorovém mistrovství světa obsadila místa v první pětce. V pětiset metrové dráze skončila bramborová a na kilometru uzavírala první pětku. Na mistrovství světa ve sprintu obsadila druhé místo na půl kilometru a těsně pod bednou skončila na tisíci metrové trati.

83 0