Kamila Kordovská při střele

Češké házenkářky to vrátily Rakušankám i s úrokama

České reprezentantky v házené žen dnes vyhrály 9 brankovým rozdílem nad týmem z Rakouska. Vrátily jim tak porážku, kterou si od nich odvezly ve čtvrtek - 16. března.

Češky to vrátily Rakušankám i s úrokama, po čtvrteční porážce u týmu hostí vyhrály rozdílem devíti branek.

České reprezentantky v házené žen zakončily týdenní soustředění v Jindřichově Hradci  přátelským dvojzápasem s týmem z Rakouska. Při prvním zápase v rakouském Tullnu podlehly dvojbrankovým rozdílem. O to víc se ,,nahecovaly" do druhého zápasu v Jindřichově Hradci.

Zápas v Jindřichově Hradci Zdroj: Alžběta Vejrostová/chf.cz

Česká republika - Rakousko (35:26)

České reprezentantky vstupovaly do zápasu pořádně ,,nahecované" z posledního zápasu s Rakušankami. O to víc, že bojovaly před domácícm publikem. Hala v Jindřichově Hradci opět zažila skvělou podívanou, protože Češky v podstatě od začátku utkání diktovaly temto a styl hry. Dalo by se říct, že Rakušanky zvládly držet krok do nějaké 12. minuty, poté převzaly otěžě pevně do svých rukou Češky a již nepustily. V 15. minuté prvního poločasu vedly domácí již pěti brankovým rozdílem (10:5) a do konce poločasu své vedení jen navýšily.

Domácím se vyplatila střelba z dálky

Domácí hráčky se hodně prosazovaly při střelbě z dálky a individuálními úniky (1 na 1). Rakušanky již takové štěstí při střelbě z dálky neměly a domácí si je do své obranné zóny nepustily. Poločas skončil 17:11. Ani po poločasu a návratu z šatny Češky nepolevily. Markéta Jeřábková v rozhovoru pro ČT SPORT před druhou polovinou zápasu sama potvrdila, že druhý poločas bude opět 0:0 a musí do toho dát tedy opět všechno a nepolevit.

Premiérové branky v rezprezentačním týmu si vstřelily i hráčky Dominika Zachová, která měla štěstí dokonce 2x za sebou, a Tereza Fryčáková.

zápas české reprezentace Zdroj: Alžběta Vejrostová/chf.cz Rakušanky táhla Frey a držela je nad vodou, ale i přesto náskok Češek narůstal. Při oslabení domácích například hosté zkusili přesilovou hru a hráli bez brankářky, na což jim hned dvakrát po sobě odpověděla Kordovská gólem přes celé hřiště. Ke konci zápasu už oba týmy ubraly na elánu, protože bylo v podstatě rozhodnuto.  V posledních minutách druhého poločasu nakonec ještě český tým zabral a Jeřábková vstřelila svůj 10. gól  v zápase. Konečný stav byl tedy vítězným pro domácí, 35:26.

Sestava a branky České republiky: Satrapová, Kudláčková – Crhová, Hrbková 6, Ryšánková 3, Zachová 2, Salčáková, Růčková 2/1, Kordovská 3, Luzumová 3, Adámková 1, Marčíková, Šetelíková 2, Weisenbilderová, Fryčáková T. 2, Jeřábková 11, Malá.
Nejvíce branek Rakouska: Kovacs 5, Frey 4/2, Schefknecht 4, Huber 4.
Rozhodčí: Macho, Hájek. Vyloučení: 4:3.

Michaela Hrbková, spojka české reprezentace: „Zlepšily jsme se úplně ve všem. V bojovnosti, nasazení, v obraně, útoku. Řekly jsme si, že jim to musíme vrátit a já jsme ráda, že se nám to povedlo se vším všudy. Všechno jsme si vyzkoušely a navíc jsme vyhrály. Takový zápas dodává sebevědomí, jsem ráda, že jsme to před domácím publikem zvládly a já věřím, že jsme na Turecko dobře připravené. Ukázalo nám to, že je ještě na čem pracovat, ale nejsme na tom špatně. Teď na sobě musí zapracovat každá zvlášť v klubu, byla to naše poslední generálka. Věřím tomu, že to zvládneme.“ (zdroj: chf.cz)

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Tento zápas byl z určitě kvalitnější. Vydrželi jsme hrát kvalitně celý zápas. Fungovala nám lépe obrana, snad kromě konce zápasu. Udělali jsme v obraně organizační změnu, která se osvědčila. Myslím, že tento zápas byl dobrý a hráčky uhrály zápas lehce. To, že jsme schopní dávat góly, to víme. Co se týká kempu, byl jsem příjemně překvapen z nových hráček. Veronika Andrýsková, Tereza Fryčáková a Dominika Zachová si uhrály své. Veronika mě přesvědčila o svých kvalitách hlavně na tréninku, v zápase pak byla trochu nervózní. Kemp jinak proběhl bez problémů, jsem rád, že se hráčky nezranily a doufám, že je to trochu nabije do dalších bojů. A doufám, že za tři měsíce se potkáme v trochu lepší formě a energii. Na začátku týdne mi hráčky připadaly hodně unavené. Neměly od šampionátu volno, v cizině hrály poháry a měly hodně nabitý program a hodně se to na nich projevilo.“ (zdroj: chf.cz)

Autor: Tereza Rýparová
Témata: Výsledky Házená