Bára Seemanová (dráha 2) - semifinále na 50VZ - MSJ 2017
Foto: Petra Škábová

První domácí start sezóny vynesl Barboře Seemanové pět prvenství

Bára Seemanová (dráha 2) - semifinále na 50VZ - MSJ 2017

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová se letos poprvé představila při závodech v Česku. Na premiérovém ročníku mezinárodního mítinku Czech Open pořádaném sekcí plavání Českého svazu plaveckých sportů v bazénu v Praze na Šutce si Seemanová doplavala celkem pro pět triumfů.

Mistryně Evropy z roku 2021 se radovala z vítězství na 50 a 100 metrů motýlek a 50, 100 a 200 metrů volný způsob.
Barbora Seemanová si před týdnem v Šamoríně pojistila účast na mistrovství světa ve Fukuoce a pro své první domácí starty v sezóně si zvolila nový plavecký mítink Czech Open v Praze. Pro české příznivce plavání si připravila závodní program složený z pěti disciplín, dvou motýlkových a tří kraulových a ve všech se české plavecké královně podařilo zvítězit. A to i přesto, že měla velice kvalitní soupeřku v Kayle Sanchez z Filipín, která má ještě v kanadských barvách ve sbírce celkem 12 medailí z olympijských her a světových šampionátů.
S úspěšnou filipínskou plavkyní soupeřila Barbora Seemanová už před týdnem v Šamoríně, kde ji porazila na kraulové stovce. A Seemanová pokořila Kaylu Sanchez i v Praze, a to nejen na stejné trati jako na Velké ceně Slovenska, ale i na 50 metrů volný způsob. Na stovce zaplavala Seemanová čas 55.49 a Sanchez za sebou nechala o 29 setin sekundy. Na poloviční distanci pak česká hvězda dohmátla za 25.47 a Sanchez obsadila 3. místo, když ji porazila i druhá v cíli Daryna Nabojčenko.
Dalšího vítězství dosáhla Barbora Seemanová přesně podle předpokladů na kraulové dvoustovce, tedy na trati, na níž se před dvěma lety stala mistryní Evropy a prosadila se v ní až do finále olympiády v Tokiu. Ve své nejsilnější disciplíně dohmátla Seemanová v čase 1:58.22, Poslední dvě prvenství zapsala Seemanová na motýlkových tratích na 50 a 100 metrů (časy 26.92 a 59.21).  
Nejhodnotnější výkon mítinku oceněný 877 body zaplavala Simona Kubová. Při svém jediném startu na Czech Open na trati 50 metrů znak se dostala do cíle v čase 28.18.
V mužských závodech posbíral nejvíce výher Bernhard Reitshammer, který ovládl čtyři tratě. Rakouský plavec zvítězil na 50 a 100 metrů prsa, 100 metrů znak a 200 metrů polohově. Z českých reprezentantů převedli velmi kvalitní výkony při svých triumfech zejména Ondřej Gemov na kraulové čtyřstovce (3:54.42) a Michal Judickij v polohovce na 400 metrů (4:20.98).
Zdroj: Czechswimming.cz
14 0